j.polski

II LO w finale Ogólnopolskiego Konkursu

Justyna Kozioł z klasy 2 e została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Ministerstwa Spraw Zagranicznych organizowanego z okazji 25 lat Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce,  pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ośrodka Rozwoju Edukacji. Uroczystość finałowa odbędzie się w styczniu 2019 roku w Warszawie. Dyplom otrzyma także opiekun merytoryczny uczennicy, pani Małgorzata Wilgucka, a szkoła – wyróżnienie w postaci honorowego dyplomu Ministra Spraw Zagranicznych.

Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru"

29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

Młodzież z Izraela po raz siódmy w odwiedziła II LO

Już po raz siódmy grupa młodzieży z Izraela, uczniów technikum Ort Gevatayim nieopodal Tel Awiwu, wraz z opiekunami (łącznie 120 osób) odwiedziła 16 listopadanasze liceum.  Goście przyjechali ogodzinie 10. Zostali powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Panią Wicedyrektor Agatę Trzpis ,a także licznie zgromadzoną grupę młodzieży z naszej szkoły. Wizyta zaczęła się od krótkiego przywitania przez dyrektorów obu szkół, po czym nastąpiła część artystyczna.

Półfinaliści pojadą do Rzeszowa!

Uczniowie II LO dostali się do półfinałów w trzech konkursach, które odbędą się w Rzeszowie w na początku przyszłego roku. W półfinale X Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej naszą szkołę będą reprezentowały dwie drużyny: Karolina Basista, Weronika Wańczowska i Oliwia Zawilińska z klasy 2 e, oraz Zuzanna Bacza, Gabriela Kić i Gabriela Sierota z klasy 1 e. W półfinale III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Rodzinie weźmie udział drużyna z klasy 1 e – Zuzanna Bacza i Agnieszka Bąk. W półfinale XVII Olimpiady Lingwistyki Matematycznej wystart

Uczeń II LO finalistą ogólnopolskiego konkursu literackiego!!! Brawo Krzysiek!!!

Krzysztof Gudzelak z klasy 3 b został finalistą VII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych „fART 2018” organizowanego przez Fundację „Wiatrak” w Bydgoszczy, przy wsparciu Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczeń II LO wziął udział w kategorii literackiej konkursu. Opiekunem merytorycznym Krzyśka jest pani Małgorzata Wilgucka.

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” - Obchody Dnia Niepodległości 11 listopada

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”
Cyprian Kamil Norwid

Lustrem historii jest literatura

13 listopada z okazji obchodów 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości młodzież Gimnazjum „Morawa” (3a, 3b) i naszej szkoły ( 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2c, 2f, 3b, 3c, 3d, 3e) miała okazję wysłuchać wykładu pani  dr Małgorzaty Wilguckiej  „Bądź wierny Idź – literackie drogi do niepodległości”, połączonego z prezentacją multimedialną. Spotkanie odbywało się na kilku lekcjach z udziałem dyrekcji II LO – panem Mariuszem Zamirskim, panią Agatą Trzpis, dyrekcji Gimnazjum – panią Izabelą Gorczak oraz nauczycieli.

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

Literackie drogi do Niepodległości

7 listopada w Bibliotece Pedagogicznej w Przemyślu odbył się cykl trzech wykładów na okoliczność 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeden z nich, „Bądź wierny Idź – literackie drogi do niepodległości” zaprezentowała pani Małgorzata Wilgucka.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... "Dziady: Noc Pierwsza" Teatru Wierszalin

W ostatni poniedziałek, 29 października 2018 r. nasza grupa teatralna z II LO, pod opieką Pana Rafała Paśko, miała okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Dziady: Noc Pierwsza" zaprezentowany przez Teatr Wierszalin. Spektakl jest częścią projektu Teatr Polska, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. "Dziady: Noc Pierwsza" obejrzeliśmy w centrum Kulturalnym w Przemyślu.