II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

Klasa E medyczno - przyrodnicza

Klasa medyczno - przyrodnicza. W klasie tej realizowana jest biologia i chemia na poziomie rozszerzonym. Oferta tej klasy pomoże Ci w ubieganiu się o przyjęcie na Akademie Medyczne (medycyna, stomatologia, farmacja, analityka medyczna, rehabilitacja), Akademie Rolnicze (weterynaria, zootechnika, leśnictwo, biotechnologia), Uniwersytety (biologia, chemia, biotechnologia).

 

Przedmioty rozszerzone:

biologia (13 godzin w cyklu nauczania)
chemia (13 godz.)

 

Nauczane języki obce: 

język angielski (3/3/3)
język niemiecki (2/2/2)
j. łaciński (1/1/0)

 

Przedmioty punktowane przy rekrutacji:

język polski
matematyka
biologia
chemia
 

 

Więcej o klasie

 

  •   W roku szkolnym 2018/19 realizowana będzie nauka języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym (6 godz./tyg) w grupie międzyoddziałowej DSD. Oferta adresowana jest do absolwentów gimnazjów DSD, czyli Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 3, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum MORAWA w Przemyślu oraz uczniów, którzy na poprzednich etapach edukacyjnych (szkoła podstawowa i gimnazjum) realizowali naukę języka niemieckiego w zakresie rozszerzonym (łącznie ok. 600 godz. j. niemieckiego).
     
  • W roku szkolnym 2018/19 organizowane będą międzyoddziałowe zajęcia z Przysposobienia Wojskowego. Oferta adresowana jest do pasjonatów wojska. Opierać będzie się na szerokiej współpracy z Wojskiem.