kultura

Zapraszamy na warsztaty z Teatroteki Szkolnej.

Zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów, instruktorów teatralnych, osoby prowadzące kółka teatralne do udziału w bezpłatnych warsztatach: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Warsztaty odbędą się 28 marca 2019 r. w II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu w godzinach: 15.00 - 18.00. Zajęcia prowadzą pracownicy Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Zgłoszenia na warsztaty proszę przesyłać do 18 marca 2019 r.

Półfinał Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

28 lutego odbył się etap wojewódzki  Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Z ponad 70. drużyn z Podkarpacia zakwalifikowały się do tej części konkursu cztery zespoły, wśród nich z II LO – Zuzanna Bacza i Agnieszka Bąk z klasy 1e.

Uczennice przygotowały prezentację multimedialną na temat „Życie rodziców – księga, z której uczą się dzieci” oraz odpowiadały na pytania z wybranego zakresu z biblografii przedmiotu. W półfinale zajęły II. miejsce!

Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Są gdzieś okna, które płoną cały czas". Wystarczy napisać esej, reportaż lub opowiadanie, w którym poruszy się tematykę związaną z niepełnosprawnością, np. problemami, z którymi muszą się mierzyć osoby niepełnosprawne, ich oczekiwaniami, relacjami społecznymi, rozumieniem empatii.

„Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” po raz trzeci

30 stycznia odbył się III szkolny konkurs czytelniczy „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” przygotowany przez bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego. W konkursie, mającym na celu sprawdzenie znajomości lektur, wzięło udział 5 dwuosobowych drużyn z klas drugich. Laureatkami zostały Gabriela Grzegorzak i Paulina Smuczek – reprezentantki klasy 2e. Uczennice otrzymały nagrody książkowe. Wszystkich uczestników nagrodzono pamiątkowymi dyplomami i słodyczami. Gratulujemy.

Półfinał Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej

29.01 w Rzeszowie odbył się półfinał X Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze  Antycznej. Wzięło w nim udział 40. drużyn z Podkarpacia, w tym dwa zespoły z II LO: z klasy 2e – Karolina Basista, Weronika Wańczowska i Oliwia Zawilińska, z klasy 1 e – Zuzanna Bacza, Gabriela Kić i Gabriela Sierota. Zadaniem uczestników było napisanie reportażu o starożytnym Rzymie. Gratulujemy półfinału i życzymy dalszych sukcesów!

Moda na sukces

„Może się wydawać, że ubrania to jedynie pusta błahostka, ale mają one dużo ważniejszy cel niż tylko sprawianie, żeby było nam ciepło. One zmieniają to, jak postrzegamy świat i w jaki sposób świat postrzega nas." Virginia Woolf.

W czwartek odbyły się zajęcia otwarte na temat mody epok w ramach zajęć z wiedzy o kulturze. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1 b oraz klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami. Zajęcia koordynowała pani Małgorzata Wilgucka.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

W tym roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe jasełka. Nie zabrakło latających aniołów, pasterzy, trzech króli, świętej rodziny oraz rodzącego się świętego dzieciątka. Wszystko to z pięknymi polskimi kolędami w tle.
Zapraszamy do obejrzenia tego magicznego bożonarodzeniowego wydarzenia!

Wszystkim Rodzicom, Uczniom, Absolwentom i Przyjaciołom naszej szkoły

życzymy

Wyjątkowe jasełka!

W dniu 18.12.2018 r., uczniowie klasy 2 d pod opieką Pani Dyrektor Agaty Trzpis i Pani Anny Krawczyk wybrali się do Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przemyślu na bożonarodzeniowy spektakl w wykonaniu podopiecznych Ośrodka. Jasełka te były wyjątkowe. Niepowtarzalność przedstawienia polegała na połączeniu historii narodzenia Jezusa z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nie brakowało elementów humorystycznych, które w doskonały sposób wprowadzały oglądających w świąteczny nastrój.

Pomaganie jest ważne

5 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 2 d wraz z nauczycielami po raz kolejny udali się w odwiedziny do dzieci głuchych i niedosłyszących w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Przemyślu. Najpierw przyszedł czas na wspólny śpiew, któremu przewodniczył ks. Krzysztof Żyła, przy czym nie brakowało spontanicznych reakcji najmłodszych, co spowodowało uśmiechy na twarzach wszystkich zebranych. Następnie została przedstawiona bajka w technice kamishibai przez uczennice klasy medialnej realizujące projekt "Książki Dobrego Serca".

Młodzież z Izraela po raz siódmy w odwiedziła II LO

Już po raz siódmy grupa młodzieży z Izraela, uczniów technikum Ort Gevatayim nieopodal Tel Awiwu, wraz z opiekunami (łącznie 120 osób) odwiedziła 16 listopadanasze liceum.  Goście przyjechali ogodzinie 10. Zostali powitani przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Panią Wicedyrektor Agatę Trzpis ,a także licznie zgromadzoną grupę młodzieży z naszej szkoły. Wizyta zaczęła się od krótkiego przywitania przez dyrektorów obu szkół, po czym nastąpiła część artystyczna.