Podkarpacki Konkurs Matematyczny

Informujemy, że do etapu rejonowego PKM zostali zakwalifikowani uczniowie:

• Piotr Stecyk, Maciej Świszcz (klasa 2a)
  • Małgorzata Blecharczyk, Jakub Kawka (klasa 2e)
  • Justyna Kowalik, Maksymilian Kuc, Maciej Nessel (klasa 1a)
  • Aleksandra Stachniak (klasa 1d)

Etap rejonowy Przemyskiej Komisji Konkursowej z siedzibą w Jarosławiu odbędzie się 24 marca 2018 roku.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

9 listopada odbył się w naszej szkole I etap XVI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, w którym wziął w tym roku udział Mikołaj Popławski z klasy 2 e.

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

21 czerwca br. na AGH w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady  "O Diamentowy Indeks AGH". Naszą szkołę reprezentował absolwent, uczeń klasy 3a Bartosz Goławski, który uzyskał   tytuł laureata II stopnia z matematyki (opiekun: pan Leszek Sochański) oraz  tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).
Należy również nadmienić, że nieobecny na uroczystości uczeń klasy 2a Karol Hamielec uzyskał tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).

Spotkanie z absolwentem II LO panem Michałem Trynieckim

W dniu 19 czerwca uczniowie II LO  spotkali się z absolwentem naszej szkoły  panem Michałem Trynieckim. Był dwukrotnym laureatem Olimpiady  Matematycznej (1998, 1999) oraz laureatem Małej Olimpiady Matematycznej w Gdyni (1997),  ukończył szkołę w 1999 roku.

Obecnie jest doktorem nauk matematycznych i wykładowcą na uczelni Yale w Stanach Zjednoczonych.

Uczniowie na spotkaniu dowiedzieli się o jego karierze zawodowej po ukończeniu studiów w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. prof. Franciszka Leji

Piotr Stecyk z klasy 1a został finalistą Podkarpackiego Konkursu Matematycznego. Zawody finałowe odbędą się 22 kwietnia br w Rzeszowie.

X Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Miło nam poinformować o sukcesach naszych uczniów w  Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH.  Uczeń klasy 3a Bartosz Goławski  został laureatem  z dwóch przedmiotów:  matematyki (uzyskał 99 punktów na 100) i fizyki, a Karol Hamielec z klasy 2a  uzyskał tytuł laureata  z fizyki.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - matematyka

Finalistami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki zostali Bartosz Goławski i Aleksandra Kuc. Zawody finałowe odbędą się w marcu w Krakowie.

Gratulujemy!

Uczniowie klasy 3a w finale Konkursu Matematycznego im. prof. Marszała

Miło nam poinformować, że finalistami Konkursu Matematycznego im. prof. Marszała zostali Bartosz Goławski, Aleksandra Kuc i Rafał Mazur.

LAUREACI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

4 czerwca 2016 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Laureatami zostało dwóch uczniów naszej szkoły – Rafał Siniewicz z kl.3a – z matematyki i Łukasz Chuchra z kl.3g – z fizyki. Opiekę dydaktyczną nad uczniami sprawowali odpowiednio mgr Leszek Sochański i mgr Jolanta Saj. Rafał i Łukasz mogą być już studentami AGH z pominięciem rekrutacji.

Gratulujemy !!!

Osiągnięcia z matematyki

Miło nam poinformować o matematycznych sukcesach naszych uczniów. Rafał Siniewicz z klasy 3a został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Bartosz Goławski z klasy 2a został laureatem III stopnia Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji. Uczniów przygotował pan Leszek Sochański.