II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

II Konkurs informatyczny Order of Code

28 lutego  odbył się w naszej szkole Konkurs Informatyczny organizowany przez firmę Order of Code sp. z o.o., Fundację Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” oraz II LO im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu. Do konkursu zgłosiło się 16 drużyn, w tym pięć z naszej szkoły. Pojawiły się również drużyny spoza Przemyśla - przyjechały trzy zespoły z Dębicy.

Sponsor ufundował cenne nagrody. Pula nagród wynosiła 10000 zł. Rywalizacja była więc bardzo zacięta.

Zwyciężył zespół składający się z 2 uczniów naszej szkoły i jednego ucznia I LO w Przemyślu (Michał Śmiech kl. 3a II LO, Konstanty Misiak kl. 3g II LO, Paweł Trysła kl. 3a I LO)

Wyróżnienie uzyskał zespół z Technikum Informatycznego w Dębicy (Dawid Kozioł kl. 4, Damian Kurek kl. 4).

Nagrodą główną dla zespołu zwycięskiego była wycieczka do zaprzyjaźnionych firm informatycznych w Szkocji. Dodatkowo zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali czytniki książek elektronicznych Kindle.

Gratulujemy  :)

Informujemy również, że w maju odbędzie się II edycja szkolnego konkursu informatycznego dla uczniów naszej szkoły. Szczegółowa informacja pojawi się na stronie szkoły w późniejszym terminie. Zapraszamy już teraz do wzięcia udziału. W konkursie również przewidziano nagrody rzeczowe.