Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Akademia Programowania PWSW w Przemyślu

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w obozie informatycznym Akademia Programowania w Przemyślu w dniach 22 - 27 września 2019 roku.
Organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska.

Obóz przeznaczony jest zarówno dla uczniów początkujących, którzy znają szkolne podstawy programowania i chcą poznać początki algorytmiki, jak również dla uczniów zaawansowanych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności i przygotowywać się do olimpiady informatycznej.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Informujemy, że 2 września 2019 r. o godz. 9:15 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Józefa.

Rekrutacja - komunikat

Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna prowadzić będzie postępowanie rekrutacyjne

już od dnia 19.06.2019 w godzinach 11.00 - 15.00

20.06.2019 - dzień wolny - Boże Ciało - święto

VI Konkurs Informatyczny SoftwareHut 2019

W imieniu organizatorów Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju "Perła Galicji", SoftwareHut, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz II LO im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mieszkających na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego do wzięcia udziału w VI Konkursie Informatycznym SoftwareHut 2019.

Kurs programowania

Order of Code Academy organizuje w czasie ferii kurs programowania dla zupełnie początkujących uczniów szkół średnich z Przemyśla! Zajęcia poprowadzi świetny pedagog, nauczyciel V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie dr Andrzej Dyrek. Zajęcia te będą jednocześnie przygotowaniem do wrześniowej Order of Code Academy 2019.

Zapraszamy zainteresowanych uczniów.

Obóz informatyczny Akademia Order of Code

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w obozie informatycznym Akademia Order of Code w Przemyślu w dniach 16-21 września 2018 roku.
Organizatorami są:

Odbiór świadectw maturalnych

Zapraszamy absolwentów do odbioru świadectw maturalnych w sekretariacie szkoły w dniu 3 lipca 2018 r. według poniższego harmonogramu.

III A

III C

V Szkolny Konkurs Programistyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w V Szkolnym Konkursie Programistycznym, który odbędzie się 12 czerwca o godzinie 12.00 w pracowni komputerowej w sali 111. Do wygrania cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Order of Code.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci udziału do nauczyciela informatyki p. Jerzego Pawłowskiego.

Finał MP juniorów w koszykówce

W dniach 16-20 maja, na przemyskiej hali POSiR odbędą się finały mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Osiem najlepszych polskich drużyn będzie rywalizowało w dwóch 4-zespołowych grupach.  Drużyna Hensfortu Przemyśl, reprezentowana w całości przez naszych uczniów, w pierwszym etapie zawodów, rozegra grupowe mecze z drużynami: Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Asseco Gdynia. W sobotę odbędą się półfinały i mecze o miejsca 5-8.