Future Leaders Exchange (FLEX)

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapoznania się z informacją na temat Programu Future Leaders Exchange, który umożliwia wyjazd na roczne stypendium do Stanów Zjednoczonych oraz naukę w amerykańskiej szkole. Program pokrywa wszystkie koszty pobytu.

Stypendia da uczniów

Uprzejmie informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 Województwo Podkarpackie/ Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie realizuje dwa projekty stypendialne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 pn.:

Pismo do rodziców i młodzieży

Szanowni Rodzice, droga Młodzieży

Zmiany w planie lekcji

Informujemy, że ze względów organizacyjnych od poniedziałku 14.09.2020 r. nauka w szkole będzie prowadzona w systemie klasopracowni. W związku z tym w planie lekcji zostały wprowadzone zmiany dotyczące przydziału sal lekcyjnych na poszczególne zajęcia.  Prosimy o zapoznanie się ze zmianami. Równocześnie przypominamy o zasadach bezpieczeństwa w szkole zawartych w procedurach.

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy uczniowie!
Z radością powitamy uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2020 r. Bardzo nam brakowało bezpośredniego kontaktu z naszymi wychowankami oraz Państwem!
Sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem.

Inauguracja roku szkolnego 2020/2021

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne inauguracja roku szkolnego 2020/21 odbędzie się  według następującego porządku:

• godzina 9:00 -  klasy 1A i 1B spotkanie na dziedzińcu wewnętrznym szkoły,

Rekrutacja - godziny pracy Komisji Rekrutacyjnej 31.07.2020-4.08.2020

W dniach 31.07-04.08.2020 r. Komisja Rekrutacyjna przyjmować będzie zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Szczegółowy harmonogram pracy Komisji:

31.07.2020 (piątek) godz. 11.00-14.00

03.08.2020 (poniedziałek) 9.00-14.00

04.08.2020 (wtorek) 9.00-14.00

Przy składaniu dokumentów obowiązują zasady zachowania bezpieczeństwa związane z zagrożeniem wirusem COVID-19.

Informacje i wytyczne dla uczniów do egzaminu maturalnego

Stosując się do wytycznych dotyczących organizacji egzaminów maturalnych przygotowałem stosowne komunikaty do każdego egzaminu. Dotyczą one organizacji i sposobu komunikacji wejścia do właściwych sal na poszczególne egzaminy (aktualnie są umieszczone te, które dotyczą egzaminów w dniu 8, 9, 10, 15 i 16 czerwca). Bardzo proszę o zapoznanie się i stosowanie, co pozwoli na sprawną organizację. Znajdziecie je w dzienniku elektronicznym w zakładce organizacja szkoły, następnie należy wybrać pliki szkoły.

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w II LO

Szanowni Rodzice, droga Młodzieży
W związku z możliwością uczestniczenia młodzieży w konsultacjach indywidualnych i grupowych w szkole, oraz rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi wprowadziłem od dnia 25.05.2020r. zarządzenie dotyczące procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Bardzo proszę o zapoznanie się i stosowanie w praktyce. Procedury, o których mowa znajdziecie na stronie szkoły w zakładce szkoła, następnie należy wybrać dokumenty szkolne.

Rekrutacja 2020/2021

Zapraszamy uczniów klas ósmych do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Podstawa prawna procesu rekrutacji: