Konkurs literacki

Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" odbędzie się. Przypominamy, że termin wysyłania prac upływa 7 kwietnia 2020 r. Ze względu na stan epidemiczny można przesłać prace tylko drogą mailową na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie formularza z danymi osobowymi w osobnym pliku, najlepiej w postaci skanu lub zdjęcia. Oprócz danych osobowych i kontaktowych ważne są dla nas podpisy opiekunów prawnych potwierdzające, że wyrażają zgodę na udział osoby podopiecznej w konkursie.

Nauczanie zdalne - informacja

Szanowni Rodzice, Droga Młodzieży

W związku z wejściem z dniem 25.03.2020 r. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że obowiązuje wszystkich uczniów udział w zdalnym nauczaniu w formie przedstawionej przez dyrekcję szkoły.

Informacja dla uczniów

Droga młodzieży, uczniowie II LO w Przemyślu

Informuję, że czas zawieszenia zajęć w szkole, nie jest okresem ferii i zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej należy wykorzystać go na naukę indywidualną i nauką zdalną za pośrednictwem Internetu. Dlatego też zobowiązuję wszystkich do codziennego przeglądania indywidualnego konta w systemie LIBRUS Synergia i strony szkolnej. Niestety, na dzień dzisiejszy, napisaną przeze mnie informację w piątek 13.03.2020 w systemie LIBRUS odczytało 75% uczniów.

Odwołanie zajęć

W związku z decyzją Ministra  Edukacji Narodowej o zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych odwołujemy zajęcia w II LO w terminie 12.03.2020 - 25.03.2020. Prosimy o śledzenie bieżących informacji na stronie szkoły.

Rekolekcje wielkopostne

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 11.03.2020 - 13.03.2020. Szczegółowy plan rekolekcji na plakacie oraz w dzienniku Librus. Liczymy na wysoką frekwencję.

Plakat na Dzień Otwarty Szkoły - konkurs

Ogłaszamy konkurs na plakat na Dzień Otwarty II LO, który odbędzie się 30 kwietnia 2020 roku w godzinach  900-1300. Liczymy na duże zainteresowanie i wysoką jakość prac konkursowych. Projekt końcowy należy oddać w terminie do 3 marca nauczycielowi informatyki w postaci:

• źródłowy plik projektu z warstwami: psd, xcf, svg
  • eksport projektu w formacie: A3, jpg, rozdzielczość 300 dpi

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie.

III edycja konkursu literackiego organizowanego przez II LO

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim poświęconym problematyce niepełnosprawności: "Są gdzieś okna, które płoną cały czas". Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych (7 i 8 klasy) oraz ponadpodstawowych. Więcej informacji w zakładce: Szkoła.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne PRZEMYŚL 2019

Miło nam poinformować, że w dniu 28 listopada 2019 r. odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2019.

Miejsce spotkań: II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, ul. b-pa Glazera 44

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Akademia Programowania PWSW w Przemyślu

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w obozie informatycznym Akademia Programowania w Przemyślu w dniach 22 - 27 września 2019 roku.
Organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska.

Obóz przeznaczony jest zarówno dla uczniów początkujących, którzy znają szkolne podstawy programowania i chcą poznać początki algorytmiki, jak również dla uczniów zaawansowanych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności i przygotowywać się do olimpiady informatycznej.