Rekrutacja - godziny pracy Komisji Rekrutacyjnej 31.07.2020-4.08.2020

W dniach 31.07-04.08.2020 r. Komisja Rekrutacyjna przyjmować będzie zaświadczenia o wyniku egzaminu ósmoklasisty. Szczegółowy harmonogram pracy Komisji:

31.07.2020 (piątek) godz. 11.00-14.00

03.08.2020 (poniedziałek) 9.00-14.00

04.08.2020 (wtorek) 9.00-14.00

Przy składaniu dokumentów obowiązują zasady zachowania bezpieczeństwa związane z zagrożeniem wirusem COVID-19.

Informacje i wytyczne dla uczniów do egzaminu maturalnego

Stosując się do wytycznych dotyczących organizacji egzaminów maturalnych przygotowałem stosowne komunikaty do każdego egzaminu. Dotyczą one organizacji i sposobu komunikacji wejścia do właściwych sal na poszczególne egzaminy (aktualnie są umieszczone te, które dotyczą egzaminów w dniu 8, 9, 10, 15 i 16 czerwca). Bardzo proszę o zapoznanie się i stosowanie, co pozwoli na sprawną organizację. Znajdziecie je w dzienniku elektronicznym w zakładce organizacja szkoły, następnie należy wybrać pliki szkoły.

Procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w II LO

Szanowni Rodzice, droga Młodzieży
W związku z możliwością uczestniczenia młodzieży w konsultacjach indywidualnych i grupowych w szkole, oraz rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi wprowadziłem od dnia 25.05.2020r. zarządzenie dotyczące procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. Bardzo proszę o zapoznanie się i stosowanie w praktyce. Procedury, o których mowa znajdziecie na stronie szkoły w zakładce szkoła, następnie należy wybrać dokumenty szkolne.

Rekrutacja 2020/2021

Zapraszamy uczniów klas ósmych do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Podstawa prawna procesu rekrutacji:

Wirtualne Dni Otwarte

Z powodu zagrożenia epidemiologicznego musieliśmy odwołać nasz Dzień Otwarty, który planowaliśmy na 30 kwietnia. Jednak mamy w zamian coś szczególnego i to nie tylko dla ósmoklasistów - w zakładce O NAS znajdują się wypowiedzi naszych uczniów o specyfice nauki na poszczególnych profilach oraz wspomnienia absolwentów naszego liceum z informacją o dalszych etapach rozwoju ich kariery. W zakładce REKRUTACJA czeka na zainteresowanych pełna oferta edukacyjna na rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy!

Konkurs literacki

Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" odbędzie się. Przypominamy, że termin wysyłania prac upływa 7 kwietnia 2020 r. Ze względu na stan epidemiczny można przesłać prace tylko drogą mailową na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie formularza z danymi osobowymi w osobnym pliku, najlepiej w postaci skanu lub zdjęcia. Oprócz danych osobowych i kontaktowych ważne są dla nas podpisy opiekunów prawnych potwierdzające, że wyrażają zgodę na udział osoby podopiecznej w konkursie.

Nauczanie zdalne - informacja

Szanowni Rodzice, Droga Młodzieży

W związku z wejściem z dniem 25.03.2020 r. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, informuję, że obowiązuje wszystkich uczniów udział w zdalnym nauczaniu w formie przedstawionej przez dyrekcję szkoły.

Informacja dla uczniów

Droga młodzieży, uczniowie II LO w Przemyślu

Informuję, że czas zawieszenia zajęć w szkole, nie jest okresem ferii i zgodnie z zaleceniami Ministra Edukacji Narodowej należy wykorzystać go na naukę indywidualną i nauką zdalną za pośrednictwem Internetu. Dlatego też zobowiązuję wszystkich do codziennego przeglądania indywidualnego konta w systemie LIBRUS Synergia i strony szkolnej. Niestety, na dzień dzisiejszy, napisaną przeze mnie informację w piątek 13.03.2020 w systemie LIBRUS odczytało 75% uczniów.

Odwołanie zajęć

W związku z decyzją Ministra  Edukacji Narodowej o zamknięciu wszystkich placówek edukacyjnych odwołujemy zajęcia w II LO w terminie 12.03.2020 - 25.03.2020. Prosimy o śledzenie bieżących informacji na stronie szkoły.

Rekolekcje wielkopostne

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na Rekolekcje Wielkopostne, które odbędą się w dniach 11.03.2020 - 13.03.2020. Szczegółowy plan rekolekcji na plakacie oraz w dzienniku Librus. Liczymy na wysoką frekwencję.