Pisemny egzamin DSD II

„PRZEMYŚLne PODRÓŻE” – II Edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych na Ekranie Kinowym w Przemyślu

Po raz drugi do przemyskiego Centrum Kulturalnego zawitają podróżnicy, by przy zdjęciach i filmach na wielkim ekranie kinowym oraz etnicznej muzyce opowiadać o podróżach po świecie. W tym roku dotrzemy nie tylko na dalekie kontynenty, ale udamy się też w morskie głębiny i na wędrówkę wśród gwiazd.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne PRZEMYŚL 2017

Miło nam poinformować, ze w dniu 16 listopada 2017 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2017

Miejsce spotkań: II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, ul. Glazera 44

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Uroczystość rozdania dyplomów językowych DSD I

Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu oraz nauczyciele języka niemieckiego zapraszają tegorocznych absolwentów klas trzecich gimnazjów DSD ( Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 3 oraz Gimnazjum nr 4 w Przemyślu) oraz ich rodziców na uroczystość rozdania dyplomów DSD IUroczyste wręczenie dyplomów językowych odbędzie się 1

Zaproszenie na rajd

Szpital Wojewódzki w Przemyślu wraz z oddziałem Urologii zaprasza na UroRajd który odbędzie się 7 (sobota) października na trasie 25 km do Fortu w Łętowni, dla uczestników czeka wiele atrakcji na mecie. Więcej szczegółów na plakacie. Rejestracja w dniach 2-5 X 2017 r. jest obowiązkowa.

Odbiór świadectw maturalnych

Zapraszamy absolwentów do odbioru świadectw maturalnych w sekretariacie szkoły w dniu 30 czerwca 2017 r. według poniższego harmonogramu.

Uczniowie klas trzecich wchodzą pojedynczo, alfabetycznie z dowodem osobistym. Osoby posiadające pełnomocnictwo proszone są również o przestrzeganie powyższej zasady.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

„Na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie.” Tak pisał poeta Julian Przyboś w wierszu „Lipiec”. Jednak zanim to nastąpiło, odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie roku szkolnego 2016 / 2017 dla II LO i dla Gimnazjum Morawa. Gośćmi specjalnymi byli Artur Komorowski, naczelnik kancelarii prezydenta miasta Przemyśla, Robert Sosnowski, inspektor wydziału edukacji UM, Renata Stec, przedstawicielka filmy

Uroczystość rozdania dyplomów DSD II w naszej szkole

Serdecznie zapraszamy na rozdanie dyplomów językowych DSD II tegorocznym absolwentom naszej szkoły.

Program uroczystości wręczenia niemieckich dyplomów językowych DSD II

XIII rajd szlakiem Jana Pawła II na Kalwarię Pacławską

Dnia  1.06.2017 r. wyruszamy na XIII  rajd szlakiem Jana Pawła II na Kalwarię Pacławską.  Zbiórka przy lodowisku o godz. 7:30, powrót autobusem do Przemyśla ok. godz 18:30.

Zapraszamy do udziału nauczycieli i uczniów. Prosimy o zapisywanie się u wychowawców.

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w IV Szkolnym Konkursie Programistycznym, który odbędzie się 22 maja o godzinie 10.00 w pracowni komputerowej w sali 111. Nagrodą główną, ufundowaną przez firmę Order of Code, jest Dron (Parrot AR.DRONE 2.0 Elite Edition). Przewidziano także inne nagrody.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie chęci udziału do nauczyciela informatyki p. Aleksandry Dombrowskiej.