Olimpiady i konkursy

Komisja sprawdza program Szymona

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

24 lutego po raz piąty odbył się w naszej szkole Konkurs Informatyczny Order of Code. Uczestnicy konkursu rejestrowali się już od stycznia. Ostatecznie napłynęło 14 zgłoszeń zespołowych i 3 indywidualne, również spoza Przemyśla (Krosno, Dębica, Brzozów, Kraków, Ustrzyki Dolne). II LO zgłosiło 3 drużyny oraz jedna osoba wystartowała indywidualnie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że zwyciezcą konkursu został uczeń naszej szkoły Szymon Prusak (klasa 2F).

Rodzeństwo Agnieszka i Bartek Haszczynowie znów w finale OJN!

Agnieszka Haszczyn (3d) i Bartłomiej Haszczyn (2d) zakwalifikowali się po raz kolejny do finału Olimpiady Języka Niemieckiego. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym rodzeństwo wróciło

V edycja Konkursu Informatycznego Order of Code

Uprzejmie informujemy, że w tym roku odbędzie się jubileuszowa 5 edycja konkursu informatycznego organizowanego  przez firmę Order of Code Sp. z o.o., Fundację Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju „Perła Galicji” oraz naszą szkołę.

Konkurs odbędzie się 24 lutego 2018 o godz. 10.00 w budynku II LO im. prof. K. Morawskiego w Przemyślu przy ulicy ul. b-pa Glazera 44.

Półfinał Konkursu Antycznego

16 stycznia dwie trzyosobowe drużyny pod opieką pani Małgorzaty Wilguckiej reprezentowały po raz kolejny II LO w półfinale IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. Konkurs organizuje VI LO w Rzeszowie we współpracy z Zakładem Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora UR oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

FINAŁ KONKURSU "HEJTER, HACKER, E – OBYWATEL"

Justyna Kozioł z klasy 2 e została laureatką ogólnopolskiego konkursu Senatu RP „Hejter, Haker, e-Obywatel”, którego celem była popularyzacja wiedzy o zjawiskach w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwie w sieci oraz roli obywatela w budowaniu e-demokracji. W konkursie wzięło udział blisko 400. uczniów z całej Polski. Wyłoniono spośród nich 20. laureatów, dla których nagrodą stał się dwudniowy pobyt w Warszawie, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Sejmu, oraz możliwość uczestniczenia w panelach dyskusyjnych związanych z tematem konkursu.

V Edycja Olimpiady Solidarności

28 listopada odbył się etap szkolny V edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs adresowany jest wyłącznie do uczniów klas II szkól średnich W tym roku wzięła w nim udział Emilia Bugira z klasy 2 b. Do konkursu zgłosiło się ponad 500. szkół z całej Polski.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

9 listopada odbył się w naszej szkole I etap XVI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, w którym wziął w tym roku udział Mikołaj Popławski z klasy 2 e.

Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej

W piątek, 10 listopada, odbył się pierwszy, szkolny etap IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej Non scholae, sed vitae discimus”. Konkurs organizuje VI LO w Rzeszowie we współpracy z Zakładem Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora UR oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Konkurs "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Zapraszamy uczniów przemyskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Są gdzieś okna które płoną cały czas.” Pomysłodawcą konkursu jest niepełnosprawny uczeń, klasy 2 b, Krzysztof Gudzelak, a głównym organizatorem nasza szkoła, II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel”

Justyna Kozioł z klasy 1e została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel”, organizowanego przez Senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym, pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Małgorzata Wilgucka.