Olimpiady i konkursy

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Wyróżnienie dla naszych uczennic w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja”

Nasze liceum corocznie gości w swoich murach uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja/Am Anfang war die Poesie”.

II LO zorganizowało ten konkurs już po raz siódmy razem z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli  Języka Niemieckiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( kl. 1-5), szkoły podstawowe ( kl. 6-8) wraz z  gimnazjami  (kl.3), a także szkoły ponadgimnazjalne.

Krzysztof Gudzelak w Senacie RP!

Pani Małgorzata Wilgucka została laureatką ogólnopolskiego konkursu Wydziału Nauk Społecznych Instytutu Pedagogiki Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL w Lublinie na biografie uczniów – wzorów godnych naśladowania. Bohaterem nagrodzonego tekstu jest niepełnosprawny uczeń II LO, Krzysztof Gudzelak. Jego biografia zatytułowana „Syzyf szczęśliwy” ukaże się już niedługo w publikacji zbiorowej. To czwarta edycja Konkursu adresowanego do nauczycieli, wychowawców i opiekunów organizacji szkolnych.

Sukcesy matematyczne uczniów II LO

Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły!

2DSD – najlepszą klasą DSD modelu krakowskiego i zwycięzcą w rywalizacji o najlepszy projekt szkół DSD

Dziewczęta z 2DSD odniosły w ostatni piątek (17.05.2019r) niebywały sukces. Zdobyły 1.miejsce ex aequo z 5 LO z Krakowa w rywalizacji o najlepszy projekt szkół DSD modelu krakowskiego. Zostały również najlepszą klasą DSD w kategorii liceów  (Die beste DSD –Klasse) w konkursie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

III Nagroda „Brązowe Trzewiczki Szczęścia” dla II LO

14 maja 2019 roku wzięliśmy udział w XXVII Przeglądzie Szkolnych Form Teatralnych „Jarosławski Kacperek". Jest to impreza o zasięgu wojewódzkim. Jej celem jest rozwój zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży poprzez prezentację i konfrontację dorobku artystycznego zespołów teatralnych. Zdobyliśmy III Nagrodę czyli  „Brązowe Trzewiczki Szczęścia”. Cieszymy się bardzo! Grupa zaprezentowała spektakl "W". Opiekunem naszje grupy jest Pan Rafał Paśko.

Mikołaj Popławski, z klasy 3e, reprezentantem Polski w 51 Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej w Paryżu

Mikołaj Popławski, nasz tegoroczny absolwent został reprezentantem Polski na finałach 51 Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej w Paryżu. Po raz trzeci został laureatem 65 Olimpiady Chemicznej w Warszawie i to zapewniło mu ostatecznie udział w Olimpiadzie Międzynarodowej. Opiekunem Mikołaja jest Marian Sztaba, dla którego jest to już trzeci reprezentant Polski na Olimpiadę Międzynarodową (poprzednio Paweł Zawadzki – brązowy medal Ateny 2003, Michał Kopyt- złoty medal Baku 2015).

VI Konkurs Informatyczny SoftwareHut 2019

W imieniu organizatorów Fundacja Kresowe Centrum Nauki i Rozwoju "Perła Galicji", SoftwareHut, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz II LO im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, mieszkających na terenie woj. lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego do wzięcia udziału w VI Konkursie Informatycznym SoftwareHut 2019.

64 Olimpiada Chemiczna

16 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyło się zakończenie 64 Olimpiady Chemicznej. Uczeń naszego Liceum Mikołaj Popławski (klasa 2E/indywidualny tok nauczania) został laureatem 64 Olimpiady Chemicznej oraz odebrał nagrodę Dyrektora Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej.

Opiekunem naukowym Mikołaja jest p.Marian Sztaba.

Gratulujemy!!!!

Finał Konkursu „Są gdzieś okna które płoną cały czas”

13 czerwca w II LO odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu „Są gdzieś okna które płoną cały czas”. Pomysłodawcą konkursu, ogłoszonego jesienią 2017, rozstrzygniętego wiosną 2018 roku, był niepełnosprawny uczeń naszej szkoły, Krzysztof Gudzelak, którego w organizacji przedsięwzięcia wsparli pani Małgorzata Wilgucka oraz pan Rafał Paśko. Do jury Konkursu uczeń zaprosił także panią Ewę Pilip i ks. Krzysztofa Żyłę.