Olimpiady i konkursy

Wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country"

W środę 18 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country". Spośród zgłoszonych 23 projektów nagrodzone zostały  następujące:

Sorakan
Anna Czochara
Maja Nowak

Klasa 2a

Kingdom of West America
Mateusz Maniora
Michał Pogorzelec

Klasa 3d

Monteveni
Dawid Pietruszka
Dawid Wilgucki
Kuba Zając

Klasa 2a

Quiz bożonarodzeniowy w języku niemieckim

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy w najbliższy wtorek do wzięcia udziału w adwentowo-bożonarodzeniowym quizie w języku niemieckim  (Advents- und Weihnachtsquiz). Quiz dotyczy zwyczajów związanych z Adwentem i  Świętami Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami, które wpłynęly na konkurs „Making up my country”. Strony internetowe prezentują w języku angielskim wymyślone przez uczniów kraje.

Zespół z II LO zdobywa I miejsce w konkursie na biznesplan

Nagrodzono laureatów konkursu „Młodzi Architekci Biznesu – Przedsiębiorczy Przemyśl”. Ideą konkursu, który przebiegał pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, była popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz upowszechnienie idei tworzenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej wśród uczniów przemyskich szkół ponadpodstawowych.

Stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Mikołaj Popławski, obecnie student Uniwersytetu Cambridge, został stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Jest to nagroda za brązowy medal 51 Olimpiady Chemicznej w Paryżu.

Serdeczne gratulacje, jesteśmy dumni z sukcesów Mikołaja.

Konkurs języka niemieckiego "Turbolandeskunde"

6 grudnia 2019r odbędzie się w naszej szkole I etap 6.edycji konkursu  „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych.

Biorący w konkursie uczniowie rozwiązują w grupach trzyosobowych test zawierający pytania zamknięte oraz otwarte na temat geografii, najnowszej historii, kultury oraz realiów krajów niemieckiego obszaru językowego.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Wyróżnienie dla naszych uczennic w VII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja”

Nasze liceum corocznie gości w swoich murach uczestników Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckojęzycznej „ Na początku była poezja/Am Anfang war die Poesie”.

II LO zorganizowało ten konkurs już po raz siódmy razem z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli  Języka Niemieckiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 36 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe ( kl. 1-5), szkoły podstawowe ( kl. 6-8) wraz z  gimnazjami  (kl.3), a także szkoły ponadgimnazjalne.

Krzysztof Gudzelak w Senacie RP!

Pani Małgorzata Wilgucka została laureatką ogólnopolskiego konkursu Wydziału Nauk Społecznych Instytutu Pedagogiki Katedry Dydaktyki i Edukacji Szkolnej KUL w Lublinie na biografie uczniów – wzorów godnych naśladowania. Bohaterem nagrodzonego tekstu jest niepełnosprawny uczeń II LO, Krzysztof Gudzelak. Jego biografia zatytułowana „Syzyf szczęśliwy” ukaże się już niedługo w publikacji zbiorowej. To czwarta edycja Konkursu adresowanego do nauczycieli, wychowawców i opiekunów organizacji szkolnych.

Sukcesy matematyczne uczniów II LO

Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły!