Olimpiady i konkursy

64 Olimpiada Chemiczna

16 czerwca 2018 roku w Warszawie odbyło się zakończenie 64 Olimpiady Chemicznej. Uczeń naszego Liceum Mikołaj Popławski (klasa 2E/indywidualny tok nauczania) został laureatem 64 Olimpiady Chemicznej oraz odebrał nagrodę Dyrektora Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk za najlepiej rozwiązane zadania z chemii organicznej.

Opiekunem naukowym Mikołaja jest p.Marian Sztaba.

Gratulujemy!!!!

Finał Konkursu „Są gdzieś okna które płoną cały czas”

13 czerwca w II LO odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu „Są gdzieś okna które płoną cały czas”. Pomysłodawcą konkursu, ogłoszonego jesienią 2017, rozstrzygniętego wiosną 2018 roku, był niepełnosprawny uczeń naszej szkoły, Krzysztof Gudzelak, którego w organizacji przedsięwzięcia wsparli pani Małgorzata Wilgucka oraz pan Rafał Paśko. Do jury Konkursu uczeń zaprosił także panią Ewę Pilip i ks. Krzysztofa Żyłę.

100. lecie urodzin arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

Uczennice klasy 1 e, Justyna Kozioł i Klaudia Królik, zdobyły I. miejsce w konkursie literackim, "Śladami Księdza Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka w 100. rocznicę urodzin". Opiekunem merytorycznym uczennic jest pani Małgorzata Wilgucka. 1 lutego 2018 roku minęła 100. rocznica urodzin zmarłego w 2012 roku abp. Ignacego Tokarczuka. Rok 2018 jest, decyzją Sejmu RP, rokiem Mu poświęconym. Konkurs wpisał się zatem także w 100. lecie obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wyróżnienie w konkursie recytatorskim „Horyzont słowa” dla uczennicy klasy 1b Magdaleny Feduniewicz

8 maja 2018 r. w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbył się Konkurs Recytatorski dla Dzieci i Młodzieży „Horyzont słowa”. Jego celem było przybliżenie uczniom wartościowej literatury oraz zapoznanie ich z tekstami poetyckimi, powstałymi na przestrzeni wieków zarówno w literaturze polskiej, jak i światowej.

V Szkolny Konkurs Programistyczny

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w V Szkolnym Konkursie Programistycznym, który odbędzie się 12 czerwca o godzinie 12.00 w pracowni komputerowej w sali 111. Do wygrania cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Order of Code.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie chęci udziału do nauczyciela informatyki p. Jerzego Pawłowskiego.

Wiosenne sukcesy literackie

Justyna Kozioł (1e) zdobyła I. miejsce, Sara Szybiak (1e) II. miejsce w kategorii młodzieżowej, a pani Małgorzata Wilgucka I. miejsce w kategorii dorosłych w Wiosennym Konkursie na Recenzję „Dowolność czytania” 2018. To już kolejne, po ubiegłorocznych, sukcesy II LO w tym konkursie. Panie recenzowały książki, odpowiednio, Remigiusza Mroza „Wotum nieufności”, Anny Herbich „Dziewczyny z powstania”, Tadeusza Słobodzianka „Nasza klasa”.

Szkolny konkurs językowy

Jury szkolnego konkursu językowego postanowiło przyznać następujące nagrody:

- prezentacja multimedialna:
miejsce I – Róża Watracz, kl. 3f
miejsce II – Wiktoria Nuckowska, kl. 3f
miejsce III – Agnieszka Haszczyn, kl. 3d

- film:
miejsce I – Domonika Skura, Klaudia Rykowska, Dominika Matys, kl. 1b
miejsce II – Maksymilian Kuc, Paweł Gardecki, kl. 1a

- broszura informacyjna w języku angielskim – Kamil Hnatyk, kl. 1c
- broszura informacyjna w języku niemieckim – Anna Lipowska, kl. 1f

Sukcesy recytatorskie II LO

Kamila Głowacka zajęła II. miejsce, a Weronika Benedyk i Małgorzata Blecharczyk zdobyły wyróżnienia w Konkursie Recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej. Konkurs odbył się 24 kwietnia 2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu. Uczennice II LO recytowały wiersze: Nic dwa razy, Fotografia z 11 września, Kot w pustym mieszkaniu, Miłość od pierwszego wejrzenia, Pustelnia i Mała dziewczynka ściąga obrus. Uczennice klasy 2 e zaprezentowały się znakomicie recytatorsko i w ogólnym wyrazie artystycznym.

II Szkolny Konkurs „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” rozstrzygnięty

10 kwietnia odbył się II Szkolny Konkurs Czytelniczy „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” przygotowany przez bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego. W konkursie, mającym na celu sprawdzenie znajomości  lektur, wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn z klas drugich:
Jakub Partyka i Jakub Radochońsk i - 2a
Paulina Sałak i Paulina Karszyń  - 2b
Marta Piotrowicz i Anna Szkulska – 2c
Aleksandra Opacka i Bartłomiej Haszczyn – 2d
Małgorzata Blecharczyk i Erwin Grzegorzak – 2e
Szymon Prusak i Wiktor Słaby – 2f

Nasza drużyna najlepsza w regionalnym konkursie języka niemieckiego Turbolandeskunde.

Nasza drużyna w składzie - Mikołaj Popławski (2e), Jakub Kawska (2e) i Paweł Kudyba (2c), wszyscy z 2DSD, zajęła 1.miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się 13.04.2018r w naszej szkole, do której przybyło 10 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych