Olimpiady i konkursy

II Szkolny Konkurs „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” rozstrzygnięty

10 kwietnia odbył się II Szkolny Konkurs Czytelniczy „Zostań Gwiazdą Literatury z Gwiazdką” przygotowany przez bibliotekę we współpracy z nauczycielami języka polskiego. W konkursie, mającym na celu sprawdzenie znajomości  lektur, wzięło udział 7 dwuosobowych drużyn z klas drugich:
Jakub Partyka i Jakub Radochońsk i - 2a
Paulina Sałak i Paulina Karszyń  - 2b
Marta Piotrowicz i Anna Szkulska – 2c
Aleksandra Opacka i Bartłomiej Haszczyn – 2d
Małgorzata Blecharczyk i Erwin Grzegorzak – 2e
Szymon Prusak i Wiktor Słaby – 2f

Nasza drużyna najlepsza w regionalnym konkursie języka niemieckiego Turbolandeskunde.

Nasza drużyna w składzie - Mikołaj Popławski (2e), Jakub Kawska (2e) i Paweł Kudyba (2c), wszyscy z 2DSD, zajęła 1.miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się 13.04.2018r w naszej szkole, do której przybyło 10 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych

Wyróżnienie dla Kiry Karczmarz z kl.1b w wojewódzkim konkursie „Śladem Wielkich Polaków”

W piątej edycji konkursu, tym razem poświęconemu życiu i twórczości Aleksandra Fredry, w szranki stanęły uczennice klasy 1b. Walczyły w trzech kategoriach: plastycznej (Kira Karczmarz), recytatorskiej (Julia Pobidyńska) oraz literackiej (Katarzyna Polnik, Paulina Wilgucka). Każda dziedzina wymagała zapoznania się z życiem i twórczością wybitnego dramatopisarza.

Agnieszka i Bartek po raz kolejny zostali finalistami Olimpiady Języka Niemieckiego

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Haszczyn (3d) i Bartłomiejowi Haszczynowi (2d) , iż po raz drugi zdobyli tytuł finalistów Olimpiady Języka Niemieckiego i znaleźli się w zaszczytnym  gronie 85 najlepszych uczniów w Polsce władających językiem niemieckim.

Zwycięstwo w Konkursie Antycznym

Gabriela Dec, Jacek Hayder i Jakub Daraż z klasy 3e zostali laureatami 1 miejsca IX edycji Podkarpackiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”. Finał odbył się 15 marca w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. W końcowej rywalizacji uczestniczyło 8 najlepszych trzyosobowych drużyn, zakwalifikowanych po dwuetapowych eliminacjach pisemnych.

Plakat na Dzień Otwarty Szkoły - konkurs

Po raz kolejny ogłoszono w naszej szkole konkurs na plakat na Dzień Otwarty Szkoły. Komisja konkursowa wybrała i nagrodziła spośród wielu projektów trzy prace. Kolejne miejca zajęli następujący uczniowie:

1. Maciej Nessel (klasa 1a)
  2. Karolina Wrembel  (klasa 1a)
  3. Paulina Karszyń (klasa 2b)

Autorzy najlepszych plakatów otrzymali nagrody rzeczowe. Gratulujemy!!!!

Uczniowie 2DSD zwycięzcami w projekcie szkół DSD

Grupa 2DSD wzięła udział  w projekcie edukacyjnym szkół DSD w Polsce południowej. Tegoroczny temat projektu brzmiał: „Prawo do decydowania – setna rocznica uzyskania prawa wyborczego przez kobiety
w Polsce, Niemczech i Austrii“.

Sukces w konkursie Pawie Pióro

Oliwia Taworska została laureatką III. miejsca XVI edycji  Ogólnopolskiego  Konkursu  Literackiego „Pawie Pióro” organizowanego przez Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie. Opiekunem uczennicy jest pani Małgorzata Wilgucka.

Podkarpacki Konkurs Matematyczny

Informujemy, że do etapu rejonowego PKM zostali zakwalifikowani uczniowie:

• Piotr Stecyk, Maciej Świszcz (klasa 2a)
  • Małgorzata Blecharczyk, Jakub Kawka (klasa 2e)
  • Justyna Kowalik, Maksymilian Kuc, Maciej Nessel (klasa 1a)
  • Aleksandra Stachniak (klasa 1d)

Etap rejonowy Przemyskiej Komisji Konkursowej z siedzibą w Jarosławiu odbędzie się 24 marca 2018 roku.
Gratulujemy!!!

Finał Konkursu "Temat: Europa"

Klasa 2 e weźmie udział w lekcji otwartej według scenariusza lekcji wyróżnionego w finale Ogólnopolskiego Konkursu Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce pod hasłem "Temat: Europa". Laureatką konkursu i autorką nagrodzonego pomysłu na przeprowadzenie zajęć jest pani Małgorzata Wilgucka.