Olimpiady i konkursy

FINAŁ KONKURSU "HEJTER, HACKER, E – OBYWATEL"

Justyna Kozioł z klasy 2 e została laureatką ogólnopolskiego konkursu Senatu RP „Hejter, Haker, e-Obywatel”, którego celem była popularyzacja wiedzy o zjawiskach w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwie w sieci oraz roli obywatela w budowaniu e-demokracji. W konkursie wzięło udział blisko 400. uczniów z całej Polski. Wyłoniono spośród nich 20. laureatów, dla których nagrodą stał się dwudniowy pobyt w Warszawie, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Sejmu, oraz możliwość uczestniczenia w panelach dyskusyjnych związanych z tematem konkursu.

V Edycja Olimpiady Solidarności

28 listopada odbył się etap szkolny V edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii. Konkurs adresowany jest wyłącznie do uczniów klas II szkól średnich W tym roku wzięła w nim udział Emilia Bugira z klasy 2 b. Do konkursu zgłosiło się ponad 500. szkół z całej Polski.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

9 listopada odbył się w naszej szkole I etap XVI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej, w którym wziął w tym roku udział Mikołaj Popławski z klasy 2 e.

Konkurs Wiedzy o Kulturze Antycznej

W piątek, 10 listopada, odbył się pierwszy, szkolny etap IX Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Kulturze Antycznej Non scholae, sed vitae discimus”. Konkurs organizuje VI LO w Rzeszowie we współpracy z Zakładem Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod Honorowym Patronatem Rektora UR oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Konkurs "Są gdzieś okna, które płoną cały czas"

Zapraszamy uczniów przemyskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie „Są gdzieś okna które płoną cały czas.” Pomysłodawcą konkursu jest niepełnosprawny uczeń, klasy 2 b, Krzysztof Gudzelak, a głównym organizatorem nasza szkoła, II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel”

Justyna Kozioł z klasy 1e została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Hejter, Hacker, e-obywatel”, organizowanego przez Senacki Zespół ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym, pod patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest p. Małgorzata Wilgucka.

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Pamiętnik nauczyciela”

Pani Małgorzata Wilgucka zajęła I miejsce w Konkursie „Pamiętnik nauczyciela”, zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Zawodową im. Jana Grodka w Sanoku oraz Uniwersytet Rzeszowski, pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

21 czerwca br. na AGH w Krakowie odbyło się wręczenie dyplomów laureatom Ogólnopolskiej Olimpiady  "O Diamentowy Indeks AGH". Naszą szkołę reprezentował absolwent, uczeń klasy 3a Bartosz Goławski, który uzyskał   tytuł laureata II stopnia z matematyki (opiekun: pan Leszek Sochański) oraz  tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).
Należy również nadmienić, że nieobecny na uroczystości uczeń klasy 2a Karol Hamielec uzyskał tytuł laureata III stopnia z fizyki (opiekun: pan Jacek Styś).

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

21 czerwca 2017 w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Podczas ceremonii wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy.

W klasyfikacji szkół dziewczęta naszej szkoły zajęły II, a chłopcy I miejsce. Otrzymaliśmy również bon na zakup sprzętu sportowego w wysokości 700 zł.

Gratulujemy naszym sportowcom!!!

IV Szkolny Konkurs Programistyczny

22 maja odbył się w naszej szkole  IV Szkolny Konkurs Programistyczny. Wzięło w nim udział 9 osób z klasy 2a i 2g. Konkurs trwał 150 minut. Uczniowie mieli do rozwiazania dwa zadania maturalne polegajace na napisaniu programu w języku C++. Rywalizacja była zacięta i trwała do samego końca.

Zwyciężył Patryk Mikulski (2A), drugie miejsce zajął Maksymilian Lach (2a), a na miejscu trzecim uplasował się Karol Hamielec.