Olimpiady i konkursy

Konkurs literacki

Konkurs literacki "Są gdzieś okna, które płoną cały czas" odbędzie się. Przypominamy, że termin wysyłania prac upływa 7 kwietnia 2020 r. Ze względu na stan epidemiczny można przesłać prace tylko drogą mailową na adres: konkurs_okna2lo@wp.pl. W takiej sytuacji prosimy o przesłanie formularza z danymi osobowymi w osobnym pliku, najlepiej w postaci skanu lub zdjęcia. Oprócz danych osobowych i kontaktowych ważne są dla nas podpisy opiekunów prawnych potwierdzające, że wyrażają zgodę na udział osoby podopiecznej w konkursie.

"Zostań gwiazdą literatury z gwiazdką"

Gabriela Kić i Gabriela Undziakiewicz  z klasy 2e zwyciężyły w IV Szkolnym Konkursie „Zostań gwiazdą literatury z gwiazdką” organizowanym przez bibliotekę. Jego adresatami byli uczniowie klas drugich, reprezentowani przez dwuosobowe zespoły.

Celem konkursu, który odbył się 9 marca, było sprawdzenie znajomości lektur w zakresie podstawowym.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom.

Fizyka - sukcesy

Miło nam poinformować, że czwórka uczniów naszej szkoły przeszła przez dwa etapy i zakwalifikowała się do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH w Krakowie z fizyki. Szkołę reprezentować będą uczniowie: Justyna Kowalik i Maciej Nessel z klasy 3A oraz Kamil Barszczak i Michał Pogorzelec z klasy 3D. Gratulujemy im awansu do finału, a 28 marca trzymamy za nich kciuki.

Powodzenia!

Sukcesy matematyczne uczniów II LO

Z dumą informujemy, że nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursach matematycznych.

Do finału Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Leji zostały zakwalifikowane z etapu powiatowego następujące osoby:
Izabela Ignatowska klasa 1j (nauczyciel Marcin Gaweł)
Kacper Wiącek klasa 1a (nauczyciel Leszek Sochański)
Małgorzata Sielska klasa 2d (nauczyciel Leszek Sochański)
Finał odbędzie się 18 kwietnia br w Rzeszowie.

Sukces w finale Konkursu Antycznego

Emilia Król, Amelia Motyl i Miłosz Smyk z klasy 1k zostali laureatami 2. miejsca w XI Podkarpackim Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Kulturze Antycznej „Non scholae, sed vitae discimus”.
Konkurs ma charakter interdyscyplinarny, jest organizowany przez VI LO w Rzeszowie oraz Zakład Historii Starożytnej i Orientalistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego pod honorowym patronatem Rektora UR i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

I. miejsce naszych uczennic w regionalnym etapie konkursu TURBOLANDESKUNDE- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

Nasze uczennice (2DSD)- Karolina Hawryś, Julia Jankisz i Małgorzata Sielska zwyciężyły w  VI. edycji regionalnego konkursu  realioznawczego TURBOLADESKUNDE- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii. Konkurs odbył się 6.03.2020r w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło w dwóch turach 15 trzyosobowych drużyn ze szkół średnich z Brzozowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Leżajska, Ustrzyk Dolnych, Przeworska  i Przemyśla.

Sukcesy w Konkursie Literackim Pawie Pióro 2020!

Po raz kolejny uczniowie II LO odnieśli sukces w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Pawie Pióro.

W finale Konkursu znalazły się: na II. miejscu Dominika Matys z klasy 3b (opiekun Monika Maciewicz) za prezentację książki Stefana Dardy „Przebudzenie zmarłego czasu”, wyróżnienie otrzymała Justyna Kozioł z klasy 3e (opiekun: Małgorzata Wilgucka) za prezentację książki Adama Kaya „Będzie bolało”.

Finał Konkursu i rozdanie nagród 27 marca w Krakowie.

Nagrodzonym gratulujemy!

… hoże dziewczę z rozrzewnieniem w czasie mżawki słuchało wynurzeń arcyłgarza …

Z okazji obchodzonego 21 lutego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klasy 1b, 1c, 1f, 1h pisali dyktando. Mistrzem ortografii został Krzysztof Gergowich (1f), który nie popełnił żadnego błędu.
Gratulujemy!

III edycja konkursu literackiego organizowanego przez II LO

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim poświęconym problematyce niepełnosprawności: "Są gdzieś okna, które płoną cały czas". Mogą wziąć w nim udział uczniowie szkół podstawowych (7 i 8 klasy) oraz ponadpodstawowych. Więcej informacji w zakładce: Szkoła.

II LO z wyróżnieniem w 41. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu Zdroju 2020!

W 41. Biesiadzie Teatralnej - Konfrontacjach Zespołów Teatralnych Małych Form w Horyńcu-Zdroju wzięło udział 14 amatorskich grup teatralnych z całego kraju, w tym: z Krakowa, Kielc, Przemyśla, Stalowej Woli, Lublina, Sopotu, Zielonej Góry, Warszawy, Częstochowy, Raciborza, Ozimka (woj. opolskie), Łap (podlaskie). Występy teatrów na scenie dawnego teatru dworskiego Ponińskich, a obecnie Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju tradycyjnie oceniało profesjonalne jury, którego członkowie prowadzili także warsztaty i specjalistyczne konsultacje dla uczestników.