osiągnięcia

Dyplomy językowe DSD I dla naszych uczniów!

Z radością informujemy, że czwórka naszych uczniów realizujących program DSD w naszym liceum : Maria Kochmańska, Julia Jankisz, Małgorzata Sielska i Kacper Mach zdobyli dyplom językowy DSD I
(Niemiecki Dyplom Językowy I stopnia- poziom B1). Egzamin DSD I odbył się  ostatecznie we wrześniu i październiku 2020r (po dwukrotnym przesunięciu terminu w związku z pandemią koronawirusa).

Całej czwórce gratulujemy serdecznie!

Wiktoria Zarzycka laureatką konkursu o homonimach niemieckich

Uczennica kl. 2i (2DSD) Wiktoria Zarzycka została laureatką ogólnopolskiego konkursu homonimów niemieckich zorganizowanego przez Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu. Zadaniem konkursowym było stworzenie obrazka przedstawiającego wybrany przez ucznia homonim w języku niemieckim ( np. die Bank- 1. ławka 2.bank).

Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

Czwarty rok z rzędu Prezydent Miasta Przemyśla przyznał najlepszym uczniom z terenu miasta stypendia za wyjątkowe osiągnięcia w nauce, w olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. W tym roku z naszej szkoły stypendia uzyskali: Kamil Barszczak, Martyna Hajduk, Justyna Kowalik, Maksymilian Kuc, Maciej Nessel, Michał Pogorzelec, Małgorzata Sielska oraz Aleksandra Stachniak.

Sportowcy na medal

Wielkim sukcesem naszej szkoły zakończyło się współzawodnictwo sportowe w ramach licealiady. Zajęliśmy drugie miejsce w województwie w gronie 160 startujących szkół przegrywając jedynie z  liceum sportowym z Rzeszowa.

I. miejsce naszych uczennic w regionalnym etapie konkursu TURBOLANDESKUNDE- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

Nasze uczennice (2DSD)- Karolina Hawryś, Julia Jankisz i Małgorzata Sielska zwyciężyły w  VI. edycji regionalnego konkursu  realioznawczego TURBOLADESKUNDE- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii. Konkurs odbył się 6.03.2020r w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło w dwóch turach 15 trzyosobowych drużyn ze szkół średnich z Brzozowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Leżajska, Ustrzyk Dolnych, Przeworska  i Przemyśla.

Sukcesy w Konkursie Literackim Pawie Pióro 2020!

Po raz kolejny uczniowie II LO odnieśli sukces w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Pawie Pióro.

W finale Konkursu znalazły się: na II. miejscu Dominika Matys z klasy 3b (opiekun Monika Maciewicz) za prezentację książki Stefana Dardy „Przebudzenie zmarłego czasu”, wyróżnienie otrzymała Justyna Kozioł z klasy 3e (opiekun: Małgorzata Wilgucka) za prezentację książki Adama Kaya „Będzie bolało”.

Finał Konkursu i rozdanie nagród 27 marca w Krakowie.

Nagrodzonym gratulujemy!

Ustny egzamin DSD II już za nami!

18.12.2019r, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole ustny egzamin DSD II dla dziesięciu uczennic klas trzecich. Grupę przez trzy lata przygotowywała do egzaminu p. Monika Gonet. Egzaminowi przewodniczyła p. Barbara Riedel-Baader z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech, która na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na wydziale - filologia germańska.

Nasz absolwent- Bartłomiej Haszczyn na spotkaniu stypendystów DAAD w Bonn

Bartłomiej Haszczyn jest obecnie studentem I.roku na kierunku „Politikwissenschaft” (Nauki polityczne) na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium i stypendystą DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Kierunkiem dodatkowym, który wybrał Bartek jest Kommunikationswissenschaft ( komunikacja medialna).

Oto relacja Bartka z październikowego spotkania stypendystów DAAD w Bonn:

Wizyta z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech

24.10.2019r naszą szkołę odwiedziły Panie - Nina Diehl oraz Barbara Riedel-Baader, które z ramienia ZfA ( Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech) sprawują opiekę dydaktyczno-metodyczną nad projektem DSD II w naszej szkole. Na co dzień obie Panie pracują na kierunku filologia germańska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wizyta rozpoczęła się tuż po godz. 9.00 ustnym pilotażowym egzaminem DSD II przy udziale grupy 3DSD i chętnych uczniów z grupy 2DSD.

Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

Od trzech lat uczniowie przemyskich szkół mają możliwość ubiegania się o finansowe nagrody za swoje osiągnięcia, czyli Stypendia Prezydenta Miasta. Samorząd nagradza w ten sposób wyjątkowe osiągnięcia w nauce, w olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. Podczas ceremonii w sali reprezentacyjnej biblioteki przy ulicy Grodzkiej nie zabrakło rodziców, wychowawców oraz dyrektorów szkół. Stypednia otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły: