osiągnięcia

Sukcesy matematyczne uczniów II LO

Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły!

Wyniki egzaminu DSD II

Miło nam poinformować, że  14 trzecioklasistów  z grupy DSD zdało egzamin DSD II ( poziom B2/C1)!

Sukces na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych!

24 Października 2018 r. w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do grona dwunastu najlepszych ekip na Podkarpaciu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły, które w eliminacjach powiatowych i rejonowych nie miały sobie równych. Zawody przeprowadzono w bardzo trudnych warunkach pogodowych (wiatr, deszcz, a nawet grad).Po niesamowitej walce z bardzo mocną konkurencją dziewczyny zajęły V miejscew województwie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla całej drużyny!

Drużyna wystąpiła w składzie:

II LO na Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF

To niesamowite uczucie zobaczyć swoje filmy na dużym, kinowym ekranie. Filmy Kai Figlarskiej i Adriana Bednarczyka (2b) zobaczyliśmy w piątek na pokazie retrospektywnym Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF. To już 12 edycja imprezy, podczas której można zobaczyć świetne filmy niezależne w różnych kategoriach: animacja, dokument i fabuła. To również doskonała okazja aby porozmawiać z Twórcami na filmowe tematy. Spotkaliśmy się z reżyserem Kacprem Anuszewskim, a na festiwalowej ściance zrobiliśmy pamiątkowe selfie. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Nasza drużyna najlepsza w regionalnym konkursie języka niemieckiego Turbolandeskunde.

Nasza drużyna w składzie - Mikołaj Popławski (2e), Jakub Kawska (2e) i Paweł Kudyba (2c), wszyscy z 2DSD, zajęła 1.miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się 13.04.2018r w naszej szkole, do której przybyło 10 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych

Agnieszka i Bartek po raz kolejny zostali finalistami Olimpiady Języka Niemieckiego

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Haszczyn (3d) i Bartłomiejowi Haszczynowi (2d) , iż po raz drugi zdobyli tytuł finalistów Olimpiady Języka Niemieckiego i znaleźli się w zaszczytnym  gronie 85 najlepszych uczniów w Polsce władających językiem niemieckim.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - fizyka

Do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki zostali  zakwalifikowani Bartosz Goławski i Karol Hamielec. Zawody finałowe odbędą się w marcu w Krakowie.

Gratulujemy!

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - matematyka

Finalistami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki zostali Bartosz Goławski i Aleksandra Kuc. Zawody finałowe odbędą się w marcu w Krakowie.

Gratulujemy!

Uczniowie klasy 3a w finale Konkursu Matematycznego im. prof. Marszała

Miło nam poinformować, że finalistami Konkursu Matematycznego im. prof. Marszała zostali Bartosz Goławski, Aleksandra Kuc i Rafał Mazur.

II LO w prestiżowym rankingu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaistniała w rankingu, w ramach Olimpiady "Zwolnienie z Teorii". W roku szkolnym 2015/16 ponad 11 tysięcy uczniów z 1109 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Nasza szkoła zajęła 148 miejsce w wąskim, elitarnym gronie finalistów. Uczniowie ukończyli łącznie 506 projektów, które przyniosły korzyść ponad 5 mln Polaków.