osiągnięcia

Sportowcy na medal

Wielkim sukcesem naszej szkoły zakończyło się współzawodnictwo sportowe w ramach licealiady. Zajęliśmy drugie miejsce w województwie w gronie 160 startujących szkół przegrywając jedynie z  liceum sportowym z Rzeszowa.

I. miejsce naszych uczennic w regionalnym etapie konkursu TURBOLANDESKUNDE- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego

Nasze uczennice (2DSD)- Karolina Hawryś, Julia Jankisz i Małgorzata Sielska zwyciężyły w  VI. edycji regionalnego konkursu  realioznawczego TURBOLADESKUNDE- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego. W tym roku pytania dotyczyły Szwajcarii. Konkurs odbył się 6.03.2020r w II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło w dwóch turach 15 trzyosobowych drużyn ze szkół średnich z Brzozowa, Krosna, Sanoka, Dynowa, Leżajska, Ustrzyk Dolnych, Przeworska  i Przemyśla.

Sukcesy w Konkursie Literackim Pawie Pióro 2020!

Po raz kolejny uczniowie II LO odnieśli sukces w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Pawie Pióro.

W finale Konkursu znalazły się: na II. miejscu Dominika Matys z klasy 3b (opiekun Monika Maciewicz) za prezentację książki Stefana Dardy „Przebudzenie zmarłego czasu”, wyróżnienie otrzymała Justyna Kozioł z klasy 3e (opiekun: Małgorzata Wilgucka) za prezentację książki Adama Kaya „Będzie bolało”.

Finał Konkursu i rozdanie nagród 27 marca w Krakowie.

Nagrodzonym gratulujemy!

Ustny egzamin DSD II już za nami!

18.12.2019r, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole ustny egzamin DSD II dla dziesięciu uczennic klas trzecich. Grupę przez trzy lata przygotowywała do egzaminu p. Monika Gonet. Egzaminowi przewodniczyła p. Barbara Riedel-Baader z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech, która na co dzień pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na wydziale - filologia germańska.

Nasz absolwent- Bartłomiej Haszczyn na spotkaniu stypendystów DAAD w Bonn

Bartłomiej Haszczyn jest obecnie studentem I.roku na kierunku „Politikwissenschaft” (Nauki polityczne) na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium i stypendystą DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst). Kierunkiem dodatkowym, który wybrał Bartek jest Kommunikationswissenschaft ( komunikacja medialna).

Oto relacja Bartka z październikowego spotkania stypendystów DAAD w Bonn:

Wizyta z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech

24.10.2019r naszą szkołę odwiedziły Panie - Nina Diehl oraz Barbara Riedel-Baader, które z ramienia ZfA ( Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech) sprawują opiekę dydaktyczno-metodyczną nad projektem DSD II w naszej szkole. Na co dzień obie Panie pracują na kierunku filologia germańska na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wizyta rozpoczęła się tuż po godz. 9.00 ustnym pilotażowym egzaminem DSD II przy udziale grupy 3DSD i chętnych uczniów z grupy 2DSD.

Stypendia Prezydenta Miasta Przemyśla

Od trzech lat uczniowie przemyskich szkół mają możliwość ubiegania się o finansowe nagrody za swoje osiągnięcia, czyli Stypendia Prezydenta Miasta. Samorząd nagradza w ten sposób wyjątkowe osiągnięcia w nauce, w olimpiadach o zasięgu ogólnopolskim, wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym, a także osiągnięcia w konkursach artystycznych. Podczas ceremonii w sali reprezentacyjnej biblioteki przy ulicy Grodzkiej nie zabrakło rodziców, wychowawców oraz dyrektorów szkół. Stypednia otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:

List gratulacyjny od Konsula Generalnego RFN w Krakowie

Miło nam poinformować, że dwójka naszych tegorocznych absolwentów -  Bartłomiej Haszczyn oraz Mikołaj Popławski została wyróżniona przez Konsula Generalnego RFN w Krakowie- p. Michaela Großa za bardzo wysoki wynik osiągnięty  na egzaminie DSD II. Obaj otrzymali list gratulacyjny podobnie jak inni wyróżnieni trzecioklasiści liceów DSD z trzech województw- podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Sukcesy matematyczne uczniów II LO

Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły!

Wyniki egzaminu DSD II

Miło nam poinformować, że  14 trzecioklasistów  z grupy DSD zdało egzamin DSD II ( poziom B2/C1)!