osiągnięcia

II LO na Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF

To niesamowite uczucie zobaczyć swoje filmy na dużym, kinowym ekranie. Filmy Kai Figlarskiej i Adriana Bednarczyka (2b) zobaczyliśmy w piątek na pokazie retrospektywnym Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF. To już 12 edycja imprezy, podczas której można zobaczyć świetne filmy niezależne w różnych kategoriach: animacja, dokument i fabuła. To również doskonała okazja aby porozmawiać z Twórcami na filmowe tematy. Spotkaliśmy się z reżyserem Kacprem Anuszewskim, a na festiwalowej ściance zrobiliśmy pamiątkowe selfie. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Nasza drużyna najlepsza w regionalnym konkursie języka niemieckiego Turbolandeskunde.

Nasza drużyna w składzie - Mikołaj Popławski (2e), Jakub Kawska (2e) i Paweł Kudyba (2c), wszyscy z 2DSD, zajęła 1.miejsce w regionalnym etapie konkursu Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Etap regionalny odbył się 13.04.2018r w naszej szkole, do której przybyło 10 trzyosobowych drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych

Agnieszka i Bartek po raz kolejny zostali finalistami Olimpiady Języka Niemieckiego

Serdecznie gratulujemy Agnieszce Haszczyn (3d) i Bartłomiejowi Haszczynowi (2d) , iż po raz drugi zdobyli tytuł finalistów Olimpiady Języka Niemieckiego i znaleźli się w zaszczytnym  gronie 85 najlepszych uczniów w Polsce władających językiem niemieckim.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - fizyka

Do finału Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki zostali  zakwalifikowani Bartosz Goławski i Karol Hamielec. Zawody finałowe odbędą się w marcu w Krakowie.

Gratulujemy!

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH - matematyka

Finalistami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki zostali Bartosz Goławski i Aleksandra Kuc. Zawody finałowe odbędą się w marcu w Krakowie.

Gratulujemy!

Uczniowie klasy 3a w finale Konkursu Matematycznego im. prof. Marszała

Miło nam poinformować, że finalistami Konkursu Matematycznego im. prof. Marszała zostali Bartosz Goławski, Aleksandra Kuc i Rafał Mazur.

II LO w prestiżowym rankingu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaistniała w rankingu, w ramach Olimpiady "Zwolnienie z Teorii". W roku szkolnym 2015/16 ponad 11 tysięcy uczniów z 1109 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Nasza szkoła zajęła 148 miejsce w wąskim, elitarnym gronie finalistów. Uczniowie ukończyli łącznie 506 projektów, które przyniosły korzyść ponad 5 mln Polaków.

III Szkolny Konkurs Programistyczny

2 czerwca odbył się w naszej szkole III Szkolny Konkurs Programistyczny, w którym wzięło udział 11 osób z klas informatycznych (2a i 1a). Cieszy coraz większy udział dziewcząt w konkursie.

Uczniowie mieli do napisania dwa programy w C++ w czasie 150 minut. Rywalizacja trwała do samego końca.

W konkursie zwyciężył Rafał Mazur (klasa 2a), na drugim miejscu uplasował się Bartosz Goławski (2a), a trzecie miejsce zajęli ex aequo Grzegorz Tomaka (2a) i Karol Hamielec (1a).

I.miejsce dla projektu „Wie eine Pflanze … Wie gedeiht die deutsch-polnische Freundschaft im II.Lyzeum in Przemyśl?”

Uczennice Kasandra Gałajda i Katarzyna Wojdak z grupy 2DSD zdobyły I. miejsce wśród liceów DSD z południowej części Polski za wykonanie projektu dla liceów DSD w roku szkolnym 2015/16 nt. „25 lat niemiecko-polskiej przyjaźni”. Projekt wiąże się z przypadającym w tym roku jubileuszem 25-lecia podpisania traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaźni między Polską a Niemcami.

Gratulacje dla obu uczennic!

Poniżej nagrodzony projekt.

LAUREACI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

4 czerwca 2016 na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Laureatami zostało dwóch uczniów naszej szkoły – Rafał Siniewicz z kl.3a – z matematyki i Łukasz Chuchra z kl.3g – z fizyki. Opiekę dydaktyczną nad uczniami sprawowali odpowiednio mgr Leszek Sochański i mgr Jolanta Saj. Rafał i Łukasz mogą być już studentami AGH z pominięciem rekrutacji.

Gratulujemy !!!