projekty

Erasmus+ - Kurs językowy w Londynie

W dniach od 6.08.2018. do 17.08.2018 w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja mobilność kadry edukacji szkolnej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Mariusz Zamirski brał udział w  Standard English Course w szkole Stafford House International w Londynie. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku po pięć godzin dziennie. Cztery godziny to podstawowy zakres realizacji nauki języka angielskiego, dodatkowy moduł dotyczył „mówienia i słuchania”.

Erasmus+ - Kurs metodyczny w Oksfordzie

W dniach 30.07.2018 – 10.08.2018 w ramach projektu Erasmus + dwie nauczycielki j. angielskiego z II LO w Przemyślu: Ewa Pilip i Justyna Tomaszek wzięły udział w kursie metodycznym „Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom” w Oksfordzie organizowanym przez Lake School of English. Ten wakacyjny kurs zgromadził nauczycieli języka angielskiego z Czech, Hiszpanii, Japonii, Libanu, Walii i Polski. Była to

Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Lekcja europejska w plenerze

7 czerwca na Starym Mieście w Przemyślu odbyła się lekcja otwarta w na podstawie scenariusza nagrodzonego przez warszawskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie dla nauczycieli „Temat: Europa”, organizowanym z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Nagrodą był studyjny wyjazd do Brukseli oraz opublikowanie scenariusza na stronach Komisji Europejskiej.

25 lat współpracy partnerskiej II LO i Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn

W dniach 25.09-04.10.2017r. młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. K. Morawskiego wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły panem Mariuszem Zamirskim uczestniczyła w wyjątkowej wymianie ze szkołą partnerską w Paderborn, Gimnazjum im. Goerdelera.

Coroczna wymiana młodzieży była okazją do podsumowania współpracy i partnerstwa szkół, która trwa już od 25 lat, a zainicjował ją dyrektor II LO śp. Pan August Partyński.

Jubileusz partnerstwa szkół zbiegł się również z jubileuszem 50-lecia szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. Uroczyste obchody obydwu jubileuszy miały miejsce w auli szkolnej gimnazjum. Obecni podczas uroczystości byli przedstawiciele władz miasta Paderborn, przedstawiciele departamentów edukacji, rodzice, nauczyciele i absolwenci. Nie zabrakło również udziału i występu uczniów. Wspaniale zaprezentował się szkolny Bigband, w którym zagrali nie tylko uczniowie ale też nauczyciele szkoły. Atrakcyjne pokazy chemiczne przerywane były co chwilę gromkimi brawami, a występ sportowy z akrobatyki pokazał, że uczniowie Gimnazjum im. Goerdelera mają wielki potencjał.

Wywiad z Markiem Pukasem - uczestnikiem programu Master Chef

4 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się pokazy kulinarne w wykonaniu Marka Pukasa - uczestnika programu Master Chef. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z młodym kucharzem.

Dzień Edukacji Narodowej

W ubiegły czwartek - 13 października - z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z uczniami Gimnazjum Morawa złożyli liczne podziękowania w stronę nauczycieli. Głosy zabrali dyrektorzy obu szkół Dyrektor II LO, Pan Mariusz Zamirski oraz Dyrektor Gimnazjum Morawa, Pani Grażyna Nizińska.

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO

Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO. Gratulujemy uczniowi Jakubowi Darażowi zwycięstwa i trzymamy kciuki za realizację celów w ciągu najbliższego roku szkolnego. Zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowej z dnia wyborów, którą przygotował Adrian Bednarczyk z klasy 1b (medialnej).

Rafał  Paśko

Kamishibai - uczestniczymy w projekcie "Teatr ze Skrzynki" Podkarpackiej Edukacji Kulturowej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest partnerem w projekcie Bardzo Młoda Kultura Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Projekt obejmuje warsztaty oraz edukację z zakresu teatru obrazkowego kamishibai wywodzącego się z Japonii. Całość zwieńczy festiwal, podczas którego uczestnicy zaprezentują wypracowane formy kamishibai. O przedsięwzięciu można przeczytać na stronie www.opowiadajzkamishibai.wordpress.com. Koordynatorem jest Centrum Kulturalne z Przemyśla. Finał projektu odbędzie się w październiku.