projekty

25 lat współpracy partnerskiej II LO i Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn

W dniach 25.09-04.10.2017r. młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. K. Morawskiego wraz z nauczycielami oraz dyrektorem szkoły panem Mariuszem Zamirskim uczestniczyła w wyjątkowej wymianie ze szkołą partnerską w Paderborn, Gimnazjum im. Goerdelera.

Coroczna wymiana młodzieży była okazją do podsumowania współpracy i partnerstwa szkół, która trwa już od 25 lat, a zainicjował ją dyrektor II LO śp. Pan August Partyński.

Jubileusz partnerstwa szkół zbiegł się również z jubileuszem 50-lecia szkoły Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. Uroczyste obchody obydwu jubileuszy miały miejsce w auli szkolnej gimnazjum. Obecni podczas uroczystości byli przedstawiciele władz miasta Paderborn, przedstawiciele departamentów edukacji, rodzice, nauczyciele i absolwenci. Nie zabrakło również udziału i występu uczniów. Wspaniale zaprezentował się szkolny Bigband, w którym zagrali nie tylko uczniowie ale też nauczyciele szkoły. Atrakcyjne pokazy chemiczne przerywane były co chwilę gromkimi brawami, a występ sportowy z akrobatyki pokazał, że uczniowie Gimnazjum im. Goerdelera mają wielki potencjał.

Wywiad z Markiem Pukasem - uczestnikiem programu Master Chef

4 stycznia w II Liceum Ogólnokształcącym odbyły się pokazy kulinarne w wykonaniu Marka Pukasa - uczestnika programu Master Chef. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z młodym kucharzem.

Dzień Edukacji Narodowej

W ubiegły czwartek - 13 października - z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z uczniami Gimnazjum Morawa złożyli liczne podziękowania w stronę nauczycieli. Głosy zabrali dyrektorzy obu szkół Dyrektor II LO, Pan Mariusz Zamirski oraz Dyrektor Gimnazjum Morawa, Pani Grażyna Nizińska.

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO

Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO. Gratulujemy uczniowi Jakubowi Darażowi zwycięstwa i trzymamy kciuki za realizację celów w ciągu najbliższego roku szkolnego. Zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowej z dnia wyborów, którą przygotował Adrian Bednarczyk z klasy 1b (medialnej).

Rafał  Paśko

Kamishibai - uczestniczymy w projekcie "Teatr ze Skrzynki" Podkarpackiej Edukacji Kulturowej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest partnerem w projekcie Bardzo Młoda Kultura Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Projekt obejmuje warsztaty oraz edukację z zakresu teatru obrazkowego kamishibai wywodzącego się z Japonii. Całość zwieńczy festiwal, podczas którego uczestnicy zaprezentują wypracowane formy kamishibai. O przedsięwzięciu można przeczytać na stronie www.opowiadajzkamishibai.wordpress.com. Koordynatorem jest Centrum Kulturalne z Przemyśla. Finał projektu odbędzie się w październiku.

II LO w prestiżowym rankingu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaistniała w rankingu, w ramach Olimpiady "Zwolnienie z Teorii". W roku szkolnym 2015/16 ponad 11 tysięcy uczniów z 1109 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Nasza szkoła zajęła 148 miejsce w wąskim, elitarnym gronie finalistów. Uczniowie ukończyli łącznie 506 projektów, które przyniosły korzyść ponad 5 mln Polaków.

"Artystyczni z natury" - projekt przygotowany przez uczniów klasy medialnej

Zapraszamy do zapoznania się z projektem oraz obejrzenia jego efektu w postaci filmu na portalu tvPodkarpacka:

Sylwetka naszej szkoły wśród 1800 szkół PASCH na świecie

Nasze liceum należy od niedawna do zaszczytnego grona szkół PASCH (szkoły – Partnerzy Przyszłości/Partner der Zukunft). Stało się to za sprawą włączenia II LO do sieci szkół DSD (Deutsches Sprachdiplom).

I miejsce II LO w ogólnopolskiej kampanii Kontrrewolucja Kulturalna

17.12.2014 roku odbyła się Wielka Gala Finałowa i podsumowanie trwającej od lutego – grudnia 2014 roku ogólnopolskiej kampanii kulturalnej zorganizowanej przez Teatr Groteska w Krakowie. Podczas gali wyłoniono laureatów: zespół II LO zajął I. miejsce w konkursie Legiony Kultury. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2 e: Joanna Waltoś, Paulina Stecura, Kamila Puterla, Monika Sobol, Karolina Kłyż i Anna Siara. Statuetkę i dyplomy wręczał uczennicom b. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny prof. Zbigniew Ćwiąkalski.

Dobrze Zaprojektowana Szkoła

Miło nam poinformować, że biorąc udział w konkursie „Projekt z klasą”, II LO znalazło się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i zostało uhonorowane tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”. Znakiem tego jest możliwość umieszczenia wirtualnej odznaki „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła” na stronie internetowej szkoły.