projekty

Spotkanie kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+

14 marca 2019 roku w II LO odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane przez nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+. Spotkanie dotyczyło pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus+ „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli nie tylko z przemyskich szkół ale także okolic naszego miasta.

Egzamin DSD I już po raz szósty

14.03.2019r, już po raz szósty II LO jako centrum egzaminacyjne zorganizowało  egzamin DSD I ( Deutsches  Sprachdiplom I stopnia) dla 62 trzecioklasistów gimnazjów realizujących program DSD I: Gimnazjum nr 1 (obecna SP 14), Gimnazjum nr 3 (obecna SP 5), Gimnazjum nr 4 ( obecna SP 16), Gimnazjum nr 5 ( obecna SP 4)  oraz Gimnazjum Morawa w Przemyślu.

Erasmus+ Mobility St. Paul's Bay

W dniach od 11 do 22 lutego 2019 Jacek Galanty jako kolejny nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu uczestniczył w kursie szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ Mobility. Temat kursu brzmiał: Creative Use of Technology in the Classroom. Szkolenie odbywało sie w szkole językowej Alpha School of English w miejscowości St. Paul’s Bay na Malcie.

Kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania obejmowało:

Debata o niepełnosprawności w Urzędzie Miasta

6 lutego 2019 r. W urzędzie miasta Przemyśl odbyła się debata między szkolna pt. "Niepełnosprawność-wartość czy problem?". Głównym organizatorem debaty było II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego. Młodzież liceum przygotowała i zorganizowała wydarzenie, na którym poruszone zostały cztery główne tematy:

Szkolenie eTwinning

Szkolenie eTwinning 30 stycznia 2019 roku grupa nauczycieli II LO biorąca udział w projekcie Erasmus + wzięła udział w warsztatach komputerowych eTwinning prowadzonych przez pana Adama Stępińskiego - ambasadora programu eTwinning w województwie podkarpackim. Podczas szkolenia nauczyciele zapoznali się ze wszystkimi możliwościami programu eTwinning oraz platformy eTwinning Live.

Udział naszych uczennic w projekcie ”Sto lat - hundert Jahre”

Aleksandra Pest i Kamila Toczek (3DSD; 3b) zostały zaproszone na warsztaty  do projektu „Sto lat-hundert Jahre” zorganizowanym przez Doradztwo Centralnego Wydziału  Szkolnictwa Zagranicznego pod patronatem  Ambasady  Niemiec w Warszawie.  Dziewczęta przygotowały na pierwszym etapie   projekt  związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt polegał na tym, aby w lokalnej prasie z 1918roku zbadać nastroje i sytuację polityczno- społeczną z tamtego okresu, jaka panowała w naszym mieście.

Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru"

29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio!

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio! To nasza nowa, szkolna audycja radiowa do słuchania w drodze do pracy i szkoły w przerwach na kawę oraz zimowych spacerów.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne

W ubiegły czwartek w naszej szkole miały miejsce Podkarpackie Spotkania Edukacyjnych PRZEMYŚL 2018. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających były czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej. Wśród wystawców była m.in.Wojskowa Akademia Techniczna, którą promował nasz absolwent Michał Telega. Gratulujemy studiowania na tak prestiżowej uczelni.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2018

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych PRZEMYŚL 2018. Miło nam poinformować, ze w dniu 15 listopada 2018 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2018. Miejsce spotkań: II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, ul. Glazera 44. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.