projekty

Udział naszych uczennic w projekcie ”Sto lat - hundert Jahre”

Aleksandra Pest i Kamila Toczek (3DSD; 3b) zostały zaproszone na warsztaty  do projektu „Sto lat-hundert Jahre” zorganizowanym przez Doradztwo Centralnego Wydziału  Szkolnictwa Zagranicznego pod patronatem  Ambasady  Niemiec w Warszawie.  Dziewczęta przygotowały na pierwszym etapie   projekt  związany z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt polegał na tym, aby w lokalnej prasie z 1918roku zbadać nastroje i sytuację polityczno- społeczną z tamtego okresu, jaka panowała w naszym mieście.

Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru"

29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio!

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio! To nasza nowa, szkolna audycja radiowa do słuchania w drodze do pracy i szkoły w przerwach na kawę oraz zimowych spacerów.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne

W ubiegły czwartek w naszej szkole miały miejsce Podkarpackie Spotkania Edukacyjnych PRZEMYŚL 2018. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających były czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej. Wśród wystawców była m.in.Wojskowa Akademia Techniczna, którą promował nasz absolwent Michał Telega. Gratulujemy studiowania na tak prestiżowej uczelni.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2018

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych PRZEMYŚL 2018. Miło nam poinformować, ze w dniu 15 listopada 2018 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – PRZEMYŚL 2018. Miejsce spotkań: II Liceum Ogólnokształcące w Przemyślu, ul. Glazera 44. Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Erasmus+ - Kurs językowy w Londynie

W dniach od 6.08.2018. do 17.08.2018 w ramach programu Erasmus+ Edukacja szkolna – akcja mobilność kadry edukacji szkolnej dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Mariusz Zamirski brał udział w  Standard English Course w szkole Stafford House International w Londynie. Zajęcia odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku po pięć godzin dziennie. Cztery godziny to podstawowy zakres realizacji nauki języka angielskiego, dodatkowy moduł dotyczył „mówienia i słuchania”.

Erasmus+ - Kurs metodyczny w Oksfordzie

W dniach 30.07.2018 – 10.08.2018 w ramach projektu Erasmus + dwie nauczycielki j. angielskiego z II LO w Przemyślu: Ewa Pilip i Justyna Tomaszek wzięły udział w kursie metodycznym „Creative Teaching in the Secondary and Adult English Language Classroom” w Oksfordzie organizowanym przez Lake School of English. Ten wakacyjny kurs zgromadził nauczycieli języka angielskiego z Czech, Hiszpanii, Japonii, Libanu, Walii i Polski. Była to

Erasmus+ - Kurs językowy w Cambridge

W ramach mobilności przewidzianej w projekcie Erasmus+ w dniach 23.07.2018-3.08.2018 nauczycielki II LO Bożena Bobrowicz, Aleksandra Dombrowska oraz Katarzyna Safianik uczestniczyły w General English Course w szkole Language Studies International w Cambridge. Na podstawie diagnozującego testu szkoła dobrała odpowiedni poziom kursu zakończonego otrzymaniem certyfikatów Level B1 i B2.

Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy

W roku szkolnym 2017/2018 grupa nauczycieli naszego liceum podjęła szereg działań, w wyniku których szkoła zakwalifikowała się do udziału w projekcie Erasmus + „Mobilność kadry Edukacji Szkolnej”. W ramach projektu 16 nauczycieli II LO weźmie udział w zagranicznych kursach metodycznych, metodyczno-językowych, językowych i specjalistycznych.

Najważniejsze cele, które szkoła pragnie osiągnąć w wyniku realizacji projektu Erasmus+ to:

Lekcja europejska w plenerze

7 czerwca na Starym Mieście w Przemyślu odbyła się lekcja otwarta w na podstawie scenariusza nagrodzonego przez warszawskie Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce w Ogólnopolskim Konkursie dla nauczycieli „Temat: Europa”, organizowanym z okazji 60. rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich. Nagrodą był studyjny wyjazd do Brukseli oraz opublikowanie scenariusza na stronach Komisji Europejskiej.