projekty

Kurs metodyczny ETI Malta

W  dniach od 10 do 21 czerwca w ramach projektu Erasmus + anglistki Katarzyna Styś i Ewa Miśkowicz-Cichocka  wzięły udział w kursie metodycznym : „Methodology Revisited, Revitalized & Re-energised” na Malcie. Kurs został zorganizowany przez ETI Executive Training Institiute Malta i obejmował 42 godziny zegarowe.

Erasmus + mobilność - kurs językowo-metodyczny w Ratyzbonie

Nauczycielka języka niemieckiego w II LO w Przemyślu – Agnieszka Siuta uczestniczyła w dniach 5.08-16.08.2019r w ramach projektu Erasmus + mobilność w kursie językowo-metodycznym w Ratyzbonie (Regensburg) w Niemczech. Ratyzbona to miasto w Bawarii leżące nad Dunajem z przepięknym starym miastem znajdującym się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Erasmus + - kurs językowy na Malcie

W dniach 13.05.2019 – 24.05.2019 kolejny nauczyciel naszej szkoły brał udział w programie Erasmus + ,mobilność kadry nauczycielskiej. Tym razem był to nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Skowronek. Uczestniczył on w tym czasie w kursie General English Course, doskonalącym umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Kurs ten odbywał się na Malcie, a dokładnie w szkole Easy School of Languages w stolicy wyspy, Valletcie.

Koncert Marzeń w Morawie

16 marca w ramach "Zwolnionych z teorii" w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbyło się wydarzenie pod nazwą "Koncert Marzeń". Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę młodzieży, w tym uczennic z naszej szkoły. W przygotowaniach i organizacji koncertu brali udział: Joanna Litwin, Ewelina Śmigielska, Wiktoria Schabowska, Agnieszka Bąk, Krzysztof Bober oraz Arkadiusz Hess.  W programie wydarzenia znalazły się występy lokalnych artystów oraz warsztaty poprowadzone przez profesjonalistów.

II LO w Szkole Przedsiębiorczości

Szkoła Przedsiębiorczości to projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. W dniach 1 i 2 kwietnia klasy 1a (mat-inf) oraz klasa 1f (mat-geo) uczestniczyły w edycji 2019, w której wzięło udział 10 szkół z Polski (5 z Podkarpacia, w tym dwie z Przemyśla - II LO i SP nr 1).  Założeniem projektu jest  edukacja ekonomiczna poprzez firmy symulacyjne, a głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów związanych z przedsiębiorc

#VEGANderstand w ramach olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii"

Uczennice klas 1f, 1b  wraz z uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, od początku roku szkolnego realizują projekt społeczny #VEGANderstand w ramach ogólnopolskiej olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii". Projekt ma na celu przybliżyć ludziom idee diety wegetariańskiej, wegańskiej i różnych odmian tych diet, jak i przedstawić problem marnowania żywności.

Spotkanie kadry nauczycielskiej w ramach programu Erasmus+

14 marca 2019 roku w II LO odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane przez nauczycieli biorących udział w projekcie Erasmus+. Spotkanie dotyczyło pracy kadry nauczycielskiej w ramach programu  Erasmus+ „ Kształcimy obywateli zjednoczonej Europy” i jego korzyści dla działalności edukacyjnej szkoły. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli nie tylko z przemyskich szkół ale także okolic naszego miasta.

Egzamin DSD I już po raz szósty

14.03.2019r, już po raz szósty II LO jako centrum egzaminacyjne zorganizowało  egzamin DSD I ( Deutsches  Sprachdiplom I stopnia) dla 62 trzecioklasistów gimnazjów realizujących program DSD I: Gimnazjum nr 1 (obecna SP 14), Gimnazjum nr 3 (obecna SP 5), Gimnazjum nr 4 ( obecna SP 16), Gimnazjum nr 5 ( obecna SP 4)  oraz Gimnazjum Morawa w Przemyślu.

Erasmus+ Mobility St. Paul's Bay

W dniach od 11 do 22 lutego 2019 Jacek Galanty jako kolejny nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu uczestniczył w kursie szkoleniowym w ramach programu Erasmus+ Mobility. Temat kursu brzmiał: Creative Use of Technology in the Classroom. Szkolenie odbywało sie w szkole językowej Alpha School of English w miejscowości St. Paul’s Bay na Malcie.

Kreatywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie nauczania obejmowało:

Debata o niepełnosprawności w Urzędzie Miasta

6 lutego 2019 r. W urzędzie miasta Przemyśl odbyła się debata między szkolna pt. "Niepełnosprawność-wartość czy problem?". Głównym organizatorem debaty było II Liceum Ogólnokształcące im. prof. Kazimierza Morawskiego. Młodzież liceum przygotowała i zorganizowała wydarzenie, na którym poruszone zostały cztery główne tematy: