projekty

Kurs językowo-metodyczny w Wiedniu

W dniach 30.09 -11.10.2019 nauczycielka języka niemieckiego p. Ewa Zabawska wzięła udział w kursie językowo-metodycznym, który odbył się w Wiedniu w ramach projektu Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Organizatorem kursu była ciesząca się uznaniem i wieloletnią tradycją szkoła językowa ActiLingua Academy.

Program „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Wychodząc naprzeciw corocznie odwiedzającym Polskę młodym Izraelczykom, oraz ich opiekunom, przewodnikom, nauczycielom, Ośrodek Rozwoju Edukacji wdraża program spotkań młodzieży polskiej z młodzieżą izraelską, tym samym inspirując ich do podążania śladami społeczności żydowskiej, poznawania historii i kultury swoich przodków żyjących na terenach Polski oraz wskazując na potrzebę bezpośrednich spotkań młodzieży z dwóch krajów.

Wymiana szkolna Paderborn 2019

Już 27 raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w wymianie ze szkoła partnerską – Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. To coroczne spotkanie młodzieży służy integracji między narodami, poznaniu realiów życia w obydwu krajach; ma wartość krajoznawczą i kulturową. Jest bezcenną okazją do doskonalenia płynności w komunikacji  językowej ( język niemiecki i angielski), służy nawiązaniu przyjaźni, które niekiedy trwają przez lata.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Kurs metodyczny ETI Malta

W  dniach od 10 do 21 czerwca w ramach projektu Erasmus + anglistki Katarzyna Styś i Ewa Miśkowicz-Cichocka  wzięły udział w kursie metodycznym : „Methodology Revisited, Revitalized & Re-energised” na Malcie. Kurs został zorganizowany przez ETI Executive Training Institiute Malta i obejmował 42 godziny zegarowe.

Erasmus + mobilność - kurs językowo-metodyczny w Ratyzbonie

Nauczycielka języka niemieckiego w II LO w Przemyślu – Agnieszka Siuta uczestniczyła w dniach 5.08-16.08.2019r w ramach projektu Erasmus + mobilność w kursie językowo-metodycznym w Ratyzbonie (Regensburg) w Niemczech. Ratyzbona to miasto w Bawarii leżące nad Dunajem z przepięknym starym miastem znajdującym się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Erasmus + - kurs językowy na Malcie

W dniach 13.05.2019 – 24.05.2019 kolejny nauczyciel naszej szkoły brał udział w programie Erasmus + ,mobilność kadry nauczycielskiej. Tym razem był to nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Skowronek. Uczestniczył on w tym czasie w kursie General English Course, doskonalącym umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Kurs ten odbywał się na Malcie, a dokładnie w szkole Easy School of Languages w stolicy wyspy, Valletcie.

Koncert Marzeń w Morawie

16 marca w ramach "Zwolnionych z teorii" w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbyło się wydarzenie pod nazwą "Koncert Marzeń". Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę młodzieży, w tym uczennic z naszej szkoły. W przygotowaniach i organizacji koncertu brali udział: Joanna Litwin, Ewelina Śmigielska, Wiktoria Schabowska, Agnieszka Bąk, Krzysztof Bober oraz Arkadiusz Hess.  W programie wydarzenia znalazły się występy lokalnych artystów oraz warsztaty poprowadzone przez profesjonalistów.

II LO w Szkole Przedsiębiorczości

Szkoła Przedsiębiorczości to projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. W dniach 1 i 2 kwietnia klasy 1a (mat-inf) oraz klasa 1f (mat-geo) uczestniczyły w edycji 2019, w której wzięło udział 10 szkół z Polski (5 z Podkarpacia, w tym dwie z Przemyśla - II LO i SP nr 1).  Założeniem projektu jest  edukacja ekonomiczna poprzez firmy symulacyjne, a głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów związanych z przedsiębiorc

#VEGANderstand w ramach olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii"

Uczennice klas 1f, 1b  wraz z uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, od początku roku szkolnego realizują projekt społeczny #VEGANderstand w ramach ogólnopolskiej olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii". Projekt ma na celu przybliżyć ludziom idee diety wegetariańskiej, wegańskiej i różnych odmian tych diet, jak i przedstawić problem marnowania żywności.