projekty

Wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country"

W środę 18 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu na stronę internetową "Making up my country". Spośród zgłoszonych 23 projektów nagrodzone zostały  następujące:

Sorakan
Anna Czochara
Maja Nowak

Klasa 2a

Kingdom of West America
Mateusz Maniora
Michał Pogorzelec

Klasa 3d

Monteveni
Dawid Pietruszka
Dawid Wilgucki
Kuba Zając

Klasa 2a

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy do zapoznania się ze stronami, które wpłynęly na konkurs „Making up my country”. Strony internetowe prezentują w języku angielskim wymyślone przez uczniów kraje.

Kurs językowo-metodyczny w Wiedniu

W dniach 30.09 -11.10.2019 nauczycielka języka niemieckiego p. Ewa Zabawska wzięła udział w kursie językowo-metodycznym, który odbył się w Wiedniu w ramach projektu Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Organizatorem kursu była ciesząca się uznaniem i wieloletnią tradycją szkoła językowa ActiLingua Academy.

Program „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Wychodząc naprzeciw corocznie odwiedzającym Polskę młodym Izraelczykom, oraz ich opiekunom, przewodnikom, nauczycielom, Ośrodek Rozwoju Edukacji wdraża program spotkań młodzieży polskiej z młodzieżą izraelską, tym samym inspirując ich do podążania śladami społeczności żydowskiej, poznawania historii i kultury swoich przodków żyjących na terenach Polski oraz wskazując na potrzebę bezpośrednich spotkań młodzieży z dwóch krajów.

Wymiana szkolna Paderborn 2019

Już 27 raz młodzież naszego liceum uczestniczyła w wymianie ze szkoła partnerską – Gimnazjum im. Goerdelera w Paderborn. To coroczne spotkanie młodzieży służy integracji między narodami, poznaniu realiów życia w obydwu krajach; ma wartość krajoznawczą i kulturową. Jest bezcenną okazją do doskonalenia płynności w komunikacji  językowej ( język niemiecki i angielski), służy nawiązaniu przyjaźni, które niekiedy trwają przez lata.

Konkurs na stronę internetową

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „ Making up my country”. Konkurs polega na stworzeniu strony internetowej w języku angielskim dla wymyślonego przez siebie kraju.

Mile widziana jest praca w grupach 3-4 osobowych. Termin realizacji projektu 06.12.2019.

Kurs metodyczny ETI Malta

W  dniach od 10 do 21 czerwca w ramach projektu Erasmus + anglistki Katarzyna Styś i Ewa Miśkowicz-Cichocka  wzięły udział w kursie metodycznym : „Methodology Revisited, Revitalized & Re-energised” na Malcie. Kurs został zorganizowany przez ETI Executive Training Institiute Malta i obejmował 42 godziny zegarowe.

Erasmus + mobilność - kurs językowo-metodyczny w Ratyzbonie

Nauczycielka języka niemieckiego w II LO w Przemyślu – Agnieszka Siuta uczestniczyła w dniach 5.08-16.08.2019r w ramach projektu Erasmus + mobilność w kursie językowo-metodycznym w Ratyzbonie (Regensburg) w Niemczech. Ratyzbona to miasto w Bawarii leżące nad Dunajem z przepięknym starym miastem znajdującym się na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Erasmus + - kurs językowy na Malcie

W dniach 13.05.2019 – 24.05.2019 kolejny nauczyciel naszej szkoły brał udział w programie Erasmus + ,mobilność kadry nauczycielskiej. Tym razem był to nauczyciel wychowania fizycznego p. Tomasz Skowronek. Uczestniczył on w tym czasie w kursie General English Course, doskonalącym umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Kurs ten odbywał się na Malcie, a dokładnie w szkole Easy School of Languages w stolicy wyspy, Valletcie.

Koncert Marzeń w Morawie

16 marca w ramach "Zwolnionych z teorii" w naszej szkole, na sali gimnastycznej odbyło się wydarzenie pod nazwą "Koncert Marzeń". Wydarzenie zostało zorganizowane przez grupę młodzieży, w tym uczennic z naszej szkoły. W przygotowaniach i organizacji koncertu brali udział: Joanna Litwin, Ewelina Śmigielska, Wiktoria Schabowska, Agnieszka Bąk, Krzysztof Bober oraz Arkadiusz Hess.  W programie wydarzenia znalazły się występy lokalnych artystów oraz warsztaty poprowadzone przez profesjonalistów.