przedsiębiorczość

II LO na Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF

To niesamowite uczucie zobaczyć swoje filmy na dużym, kinowym ekranie. Filmy Kai Figlarskiej i Adriana Bednarczyka (2b) zobaczyliśmy w piątek na pokazie retrospektywnym Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF. To już 12 edycja imprezy, podczas której można zobaczyć świetne filmy niezależne w różnych kategoriach: animacja, dokument i fabuła. To również doskonała okazja aby porozmawiać z Twórcami na filmowe tematy. Spotkaliśmy się z reżyserem Kacprem Anuszewskim, a na festiwalowej ściance zrobiliśmy pamiątkowe selfie. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Wywiad z Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Jakubem Darażem

Zapraszamy na koleją filmową odsłonę projektu, który przyjął nazwę "Filmowa MORAWA". Tym razem przepytaliśmy naszego nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Jakuba Daraża z klasy 2e. Pytania przygotował Krzysztof Gudzelak, prowadzącym jest Sebastian Król, a za kamerą stanął oraz zmontował całość Adrian Bednarczyk - wszyscy z klasy 1b (medialnej).

Dzień Edukacji Narodowej

W ubiegły czwartek - 13 października - z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z uczniami Gimnazjum Morawa złożyli liczne podziękowania w stronę nauczycieli. Głosy zabrali dyrektorzy obu szkół Dyrektor II LO, Pan Mariusz Zamirski oraz Dyrektor Gimnazjum Morawa, Pani Grażyna Nizińska.

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO

Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO. Gratulujemy uczniowi Jakubowi Darażowi zwycięstwa i trzymamy kciuki za realizację celów w ciągu najbliższego roku szkolnego. Zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowej z dnia wyborów, którą przygotował Adrian Bednarczyk z klasy 1b (medialnej).

Rafał  Paśko

II LO w prestiżowym rankingu

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zaistniała w rankingu, w ramach Olimpiady "Zwolnienie z Teorii". W roku szkolnym 2015/16 ponad 11 tysięcy uczniów z 1109 szkół ponadgimnazjalnych zainicjowało swój autorski projekt społeczny w pierwszej praktycznej i zespołowej olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”. Nasza szkoła zajęła 148 miejsce w wąskim, elitarnym gronie finalistów. Uczniowie ukończyli łącznie 506 projektów, które przyniosły korzyść ponad 5 mln Polaków.

Szlakiem oszczędzania i Pomocni z II LO w Przemyślu

Uczniowie naszej szkoły, z klas 1d i 1f, uczestniczą w ogólnopolskim konkursie gazetek on line, w ramach akcji "Światowy Dzień Oszczędzania" na www.tdo.edu.pl pt. "Szkolna Gazetka Online".

Gala finałowa konkursu JESTEM SZEFOWĄ

W dniach od 12 - 13 września w Warszawie miała miejsce gala finałowa ogólnopolskiego konkursu Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministerstwa Edukacji Narodowej Jestem szefową. Kapituła Konkursu zaprosiła do pracy w tym roku uczennice II LO, laureatki dwu poprzednich edycji, które brały także udział w gali finałowej.

Relację z gali znajdziecie na stronie rownetraktowanie.gov.pl.

Uczennice II LO w Kapitule Ogólnopolskiego Konkursu

Sylwia Kubicka, absolwentka naszej szkoły, i Emilia Wilgucka, obecnie uczennica, jako laureatki I. miejsca dwu kolejnych edycji Konkursu Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania i Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem Jestem szefową zostały zaproszone do jury III edycji konkursu. Oceniały prace swoich koleżanek w tej edycji.

Wolontariat młodych

Dnia 27.10.2011 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu odbyła się debata pokoleniowa, przeprowadzona na potrzeby konferencji pod hasłem "Wolontariat młodych". W związku z tą uroczystością naszą szkołę odwiedzili: przedstawiciel Prezydenta Miasta Przemyśla - pan Robert Gawlik oraz pan Piotr Tomański - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs Przedsiębiorczy Licealista

Uczeń naszej szkoły Maciej Hayder z klasy 2d, zajął drugie miejsce w II międzyszkolnym konkursie z przedsiębiorczości organizowanym przez ZSEiO pt. "Przedsiębiorczy Licealista".