przedsiębiorczość

Dzień Europejski w II LO

4 kwietnia 2019 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Na wielu przedmiotach odbyły się zajęcia o Unii Europejskiej, obejrzeliśmy ciekawe prezentacje uczniów na j. angielskim, j. niemieckim, wiedzy o społeczeństwie i przedsiębiorczości. Na lekcjach informatyki nasi uczniowie uzupełniali swoje Europass CV oraz wypełniali paszporty językowe online. Uczennice klasy 1f zaśpiewały hymn unii "Oda do radości".

II LO w Szkole Przedsiębiorczości

Szkoła Przedsiębiorczości to projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w ramach programu edukacji ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego. W dniach 1 i 2 kwietnia klasy 1a (mat-inf) oraz klasa 1f (mat-geo) uczestniczyły w edycji 2019, w której wzięło udział 10 szkół z Polski (5 z Podkarpacia, w tym dwie z Przemyśla - II LO i SP nr 1).  Założeniem projektu jest  edukacja ekonomiczna poprzez firmy symulacyjne, a głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów związanych z przedsiębiorc

#VEGANderstand w ramach olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii"

Uczennice klas 1f, 1b  wraz z uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu, od początku roku szkolnego realizują projekt społeczny #VEGANderstand w ramach ogólnopolskiej olimpiady z przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii". Projekt ma na celu przybliżyć ludziom idee diety wegetariańskiej, wegańskiej i różnych odmian tych diet, jak i przedstawić problem marnowania żywności.

Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru"

29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio!

OD dzwonka DO dzwonka! - ruszyło szkolne radio! To nasza nowa, szkolna audycja radiowa do słuchania w drodze do pracy i szkoły w przerwach na kawę oraz zimowych spacerów.

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

II LO na Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF

To niesamowite uczucie zobaczyć swoje filmy na dużym, kinowym ekranie. Filmy Kai Figlarskiej i Adriana Bednarczyka (2b) zobaczyliśmy w piątek na pokazie retrospektywnym Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF. To już 12 edycja imprezy, podczas której można zobaczyć świetne filmy niezależne w różnych kategoriach: animacja, dokument i fabuła. To również doskonała okazja aby porozmawiać z Twórcami na filmowe tematy. Spotkaliśmy się z reżyserem Kacprem Anuszewskim, a na festiwalowej ściance zrobiliśmy pamiątkowe selfie. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Wywiad z Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Jakubem Darażem

Zapraszamy na koleją filmową odsłonę projektu, który przyjął nazwę "Filmowa MORAWA". Tym razem przepytaliśmy naszego nowego przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego - Jakuba Daraża z klasy 2e. Pytania przygotował Krzysztof Gudzelak, prowadzącym jest Sebastian Król, a za kamerą stanął oraz zmontował całość Adrian Bednarczyk - wszyscy z klasy 1b (medialnej).

Dzień Edukacji Narodowej

W ubiegły czwartek - 13 października - z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, na której uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego wraz z uczniami Gimnazjum Morawa złożyli liczne podziękowania w stronę nauczycieli. Głosy zabrali dyrektorzy obu szkół Dyrektor II LO, Pan Mariusz Zamirski oraz Dyrektor Gimnazjum Morawa, Pani Grażyna Nizińska.

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego II LO

Za nami wybory do Samorządu Uczniowskiego II LO. Gratulujemy uczniowi Jakubowi Darażowi zwycięstwa i trzymamy kciuki za realizację celów w ciągu najbliższego roku szkolnego. Zapraszamy do oglądnięcia relacji filmowej z dnia wyborów, którą przygotował Adrian Bednarczyk z klasy 1b (medialnej).

Rafał  Paśko