religia

Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę

W dniu 6 października 2018 r. odbyła się pielgrzymka maturzystów archidiecezji przemyskiej na Jasną Górę. Nasza szkoła również wzięła w niej udział. Wczesnym porankiem z Przemyśla wyruszyło 104 maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Morawskiego oraz wspaniała kadra opiekunów jakimi była dyrekcja: dyrektor Mariusz Zamirski oraz wicedyrektor Agata Trzpis oraz nauczyciele i wychowawcy: p. Justyna Tomaszek, p. Ewa Pilip, p. Jolanta Saj, p. Małgorzata Soboń, ks. Grzegorz Mucha oraz ks.

Mamy finalistkę Olimpiady Teologii Katolickiej – Kasandra Gałajda z 2f

Etap szkolny XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń” odbył się w naszym LO 17 listopada 2015 r., wystartowało 35 uczestników. Dwa miejsca premiowane awansem do finału diecezjalnego przypadły: Kasandrze Gałajdzie z 2f oraz Michalinie Mach z 2a.

Wyróżnienie w finale wojewódzkim XXV. Konkursu Poezji Religijnej

Oliwia Sanocka z 1e otrzymała wyróżnienie w kategorii poezja recytowana w finale konkursu w Sędziszowie Małopolskim (11 grudnia 2015). Oliwia interpretowała kompilację poezji ks. Jana Pałygi SAC. Tegoroczne hasło jubileuszowego 25. Konkursu Poezji Religijnej brzmiało: „Strofy Duchem Świętym wspomożone”.

Warto dodać, że w finale wojewódzkim wystąpiła inna nasza licealistka, Oliwia Skopińska (3g), w kategorii poezji śpiewanej.

Uczennica Morawy w finale ogólnopolskich konkursów o bł. ks. Jerzym Popiełuszce

Sara Karpińska, uczennica klasy II d II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu, została finalistką i laureatką dwu ogólnopolskich konkursów poświęconych Bł. Księdzu Jerzemu Popiełuszce. Konkursy miały związek z przypadającą 19. października tego roku trzydziestą rocznicą jego męczeńskiej śmierci i z ogłoszeniem przez Komisję Krajową NSZZ "Solidarność" roku 2014 Rokiem Księdza Jerzego Popiełuszki, który, pod koniec sierpnia tego roku, został także patronem Związku.

Rajd na Kalwarię

W poniedziałek, 2 czerwca, odbył się jubileuszowy X rajd na Kalwarię Pacławską szlakiem Jana Pawła II. Uczestniczyło w nim 200 uczniów naszej szkoły, pod czujną opieką organizatora p. Agaty Trzpis, wspomaganej przez p. Ewę Godzień, p. Ewę Wójcik, p. Elżbietę Malczyńską, p. Marcina Gawła i p. Romana Głowacza. Niezawodnie do celu prowadził nas p. Janusz Binduga, zaś duchowym wsparciem służyli księża: Konrad Dyrda, Grzegorz Mucha i Krzysztof Szybiak. Mimo niesprzyjającej aury, padającego deszczu i grząskiego podłoża, nikomu nie brakowało energii i zapału.

Rajd na Kalwarię Pacławską

Naszym celem było dojście do Kalwarii szlakiem Jana Pawła II. O godzinie 8 rano pełni zapału i energii wyruszyliśmy z ul. Sanockiej. Naszym przewodnikiem był pan Janusz Binduga, a organizatorką pani Agata Trzpis. Do celu zmierzaliśmy wraz z innymi opiekunami: p.E.Malczyńską, p.J.Saj, p.E.Godzień, p.J.Bluj , p E.Pilip oraz trzema duchowymi patronami ks. Szybiakiem, ks. Muchą, ks.Dyrdą i panem Romanem Głowaczem - wszyscy przygotowali dla nas świetną, pełną dobrego humoru wyprawę. Pomimo zmęczenia pokonywaliśmy kolejne kilometry.

Rajd na Kalwarię

W środę, 6 czerwca 2012 r., odbył się kolejny, coroczny rajd na Kalwarię zorganizowany przez panią profesor Agatę Trzpis. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły oraz kilkoro opiekunów.

Warsztaty medialne

Klasy I i II F 19 stycznia brały udział w warsztatach medialnych zorganizowanych w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu.

Warsztaty pt. ZROZUMIEĆ MEDIA poprowadzili specjaliści i studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz specjaliści TV TRWAM i RADIA MARYJA. Spotkanie rozpoczął wykład "Dziennikarstwo, kultura, polityka, nowoczesność" poprzedzony wprowadzeniem ks. abpa Józefa Michalika.

Pieszy rajd na Kalwarię

1 czerwca pod opieką naszych nauczycieli wyruszyliśmy na coroczny, pieszy rajd. Naszym celem było dojście do Kalwarii szlakiem Jana Pawła II.

Rajd Kalwaryjski

W środę, 9 czerwca, odbył się kolejny, coroczny rajd na Kalwarię, niebieskim szlakiem Jana Pawła II. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły i kilkoro opiekunów.