Niedźwiadki Hensfort Przemyśl mistrzami Polski do lat 18

Po pięciu dniach zmagań na przemyskiej hali, drużyna Hensfortu Przemyśl zdobyła tytuł mistrzów Polski  w koszykówce mężczyzn do lat 18. Zawodnicy z naszej szkoły, pod wodzą trenera Pana Daniela Puchalskiego, pokonali w swojej grupie drużyny z: Wrocławia (100:73), Warszawy (103:76) i Gdyni (75:72). W półfinale nasza drużyna spotkała się z zespołem z Sopotu, wygrywając (78:76). W finale turnieju, zawodnicy Hensfortu ponownie podjęli walkę z Asseco Gdynia. Po emocjonującym spotkaniu na tablicy widniał wynik 64:61, co oznaczało zwycięstwo przemyskich koszykarzy.

Finał MP juniorów w koszykówce

W dniach 16-20 maja, na przemyskiej hali POSiR odbędą się finały mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Osiem najlepszych polskich drużyn będzie rywalizowało w dwóch 4-zespołowych grupach.  Drużyna Hensfortu Przemyśl, reprezentowana w całości przez naszych uczniów, w pierwszym etapie zawodów, rozegra grupowe mecze z drużynami: Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Asseco Gdynia. W sobotę odbędą się półfinały i mecze o miejsca 5-8.

Awans reprezentacji II LO dziewcząt i chłopców do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych!

9 kwietnia odbyły się powiatowe, a 13 kwietnia rejonowe zawody w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w pierwszych, jak i w drugich zawodach dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Kolbuszowej.

Międzyszkolne zawody crossfitu

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w międzyszkolnych zawodach crossfitu, które odbędą się  23 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego podczas Dnia Otwartego Szkoły.  Potwierdzone przez dyrektora zgłoszenia należy dostarczyć do organizatora (II LO w Przemyślu) lub na adres zawody2lo@wp.pl do 17.04.2018 roku.

System rozgrywek i konkurencje zostaną podane i zademonstrowane w dniu zawodów.

Mistrzostwa Przemyśla Szkół w narciarstwie zjazdowym

W dniu 8 marca 2018 r. na przemyskim stoku odbyły się Mistrzostwa Przemyśla Szkół w narciarstwie zjazdowym (slalom gigant). Doskonale spisali się na nich nasi „ alpejczycy”. Drużyna II LO chłopców zajęła pierwsze miejsce, pokonując zespoły I LO  i ZSEiO. Indywidualnie najlepszy czas przejazdu uzyskał Adrian Hryniszyn ( kl. 3c ), drugi był Gracjan Grochowicz ( kl.1d ).

Dziewczęta, w mocno osłabionym kontuzjami i chorobami składzie, zajęły drugie miejsce,   ulegając koleżankom z I LO , a pokonując zespół dziewcząt z ZSEiO.

Turniej Młodzieżowej Europejskiej Koszykówki (EYBL)

W dniach 22-26 lutego br. na przemyskiej hali POSiR odbył się Turniej Młodzieżowej Europejskiej Koszykówki(EYBL) w kategorii mężczyzn do lat 20. Przez 4 dni młodzi, perspektywiczni zawodnicy z Europy prezentowali swoje umiejętności podczas 16 rozegranych meczów. W turnieju brały udział zespoły z: Włoch (STP Stellazzurra Rzym; Oxygen Orange Turyn), Czech (BCM Orli Prostejov), Estonii (Keila KK), Wielkiej Brytanii (London United), Węgier (Nyiregyhazi Sportcentrum) oraz Polski (King BC Szczecin, Rosa Radom, Hensfort Przemyśl).

Super dziewczyny!!!

Miło nam poinformować, że w rozgrywkach w grach zespołowych (piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka) nasze dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne  w Przemyślu. W pokonanym polu pozostawiły wszystkie przemyskie szkoły: ILO, ZSEiO, ZSUHiG, CKUiZ Nr2 oraz ZSSalezjańskich.

Piłkarki ręczne w rozgrywkach rejonowych uległy tylko Zespołowi Szkół z Jarosławia i awansowały do następnego etapu, czyli półfinału wojewódzkiego, w którym niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek i zajęły 4 miejsce.

Piłka ręczna

Reprezentacja dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych najlepsza w rejonie

2 i 6 października nad Sanem odbyły się  zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja dziewcząt  z naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce zarówno w zawodach na szczeblu powiatowym jak i rejonowym i wywalczyła awans  do finałów wojewódzkich, które odbędą się 19 października w Krośnie.
Skład reprezentacji:

Podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017

21 czerwca 2017 w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyło się podsumowanie Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Podczas ceremonii wręczone zostały pamiątkowe puchary i dyplomy.

W klasyfikacji szkół dziewczęta naszej szkoły zajęły II, a chłopcy I miejsce. Otrzymaliśmy również bon na zakup sprzętu sportowego w wysokości 700 zł.

Gratulujemy naszym sportowcom!!!