Sukces na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych!

24 Października 2018 r. w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do grona dwunastu najlepszych ekip na Podkarpaciu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły, które w eliminacjach powiatowych i rejonowych nie miały sobie równych. Zawody przeprowadzono w bardzo trudnych warunkach pogodowych (wiatr, deszcz, a nawet grad).Po niesamowitej walce z bardzo mocną konkurencją dziewczyny zajęły V miejscew województwie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla całej drużyny!

Drużyna wystąpiła w składzie:

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

1918 – Razem dla Niepodległej

W dniu 5 października  dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w biegu „1918 –Razem dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Państwową Wyższą  Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Przed startem wszyscy uczestnicy biegu  odbyli krótką lekcję historii  przeprowadzoną przez  wykładowcę  uczelni Pana  Lucjana Faca. Start biegu odbył się  obok  siedziby szkoły ,a meta  na obiektach  MKS Juvenia. Trasa liczyła 1918 metrów.

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl mistrzami Polski do lat 18

Po pięciu dniach zmagań na przemyskiej hali, drużyna Hensfortu Przemyśl zdobyła tytuł mistrzów Polski  w koszykówce mężczyzn do lat 18. Zawodnicy z naszej szkoły, pod wodzą trenera Pana Daniela Puchalskiego, pokonali w swojej grupie drużyny z: Wrocławia (100:73), Warszawy (103:76) i Gdyni (75:72). W półfinale nasza drużyna spotkała się z zespołem z Sopotu, wygrywając (78:76). W finale turnieju, zawodnicy Hensfortu ponownie podjęli walkę z Asseco Gdynia. Po emocjonującym spotkaniu na tablicy widniał wynik 64:61, co oznaczało zwycięstwo przemyskich koszykarzy.

Finał MP juniorów w koszykówce

W dniach 16-20 maja, na przemyskiej hali POSiR odbędą się finały mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Osiem najlepszych polskich drużyn będzie rywalizowało w dwóch 4-zespołowych grupach.  Drużyna Hensfortu Przemyśl, reprezentowana w całości przez naszych uczniów, w pierwszym etapie zawodów, rozegra grupowe mecze z drużynami: Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Asseco Gdynia. W sobotę odbędą się półfinały i mecze o miejsca 5-8.

Awans reprezentacji II LO dziewcząt i chłopców do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych!

9 kwietnia odbyły się powiatowe, a 13 kwietnia rejonowe zawody w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w pierwszych, jak i w drugich zawodach dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Kolbuszowej.

Międzyszkolne zawody crossfitu

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w międzyszkolnych zawodach crossfitu, które odbędą się  23 kwietnia 2018 roku o godzinie 9.00 w budynku II Liceum Ogólnokształcącego podczas Dnia Otwartego Szkoły.  Potwierdzone przez dyrektora zgłoszenia należy dostarczyć do organizatora (II LO w Przemyślu) lub na adres zawody2lo@wp.pl do 17.04.2018 roku.

System rozgrywek i konkurencje zostaną podane i zademonstrowane w dniu zawodów.

Mistrzostwa Przemyśla Szkół w narciarstwie zjazdowym

W dniu 8 marca 2018 r. na przemyskim stoku odbyły się Mistrzostwa Przemyśla Szkół w narciarstwie zjazdowym (slalom gigant). Doskonale spisali się na nich nasi „ alpejczycy”. Drużyna II LO chłopców zajęła pierwsze miejsce, pokonując zespoły I LO  i ZSEiO. Indywidualnie najlepszy czas przejazdu uzyskał Adrian Hryniszyn ( kl. 3c ), drugi był Gracjan Grochowicz ( kl.1d ).

Dziewczęta, w mocno osłabionym kontuzjami i chorobami składzie, zajęły drugie miejsce,   ulegając koleżankom z I LO , a pokonując zespół dziewcząt z ZSEiO.

Turniej Młodzieżowej Europejskiej Koszykówki (EYBL)

W dniach 22-26 lutego br. na przemyskiej hali POSiR odbył się Turniej Młodzieżowej Europejskiej Koszykówki(EYBL) w kategorii mężczyzn do lat 20. Przez 4 dni młodzi, perspektywiczni zawodnicy z Europy prezentowali swoje umiejętności podczas 16 rozegranych meczów. W turnieju brały udział zespoły z: Włoch (STP Stellazzurra Rzym; Oxygen Orange Turyn), Czech (BCM Orli Prostejov), Estonii (Keila KK), Wielkiej Brytanii (London United), Węgier (Nyiregyhazi Sportcentrum) oraz Polski (King BC Szczecin, Rosa Radom, Hensfort Przemyśl).

Super dziewczyny!!!

Miło nam poinformować, że w rozgrywkach w grach zespołowych (piłka siatkowa, piłka ręczna, koszykówka) nasze dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne  w Przemyślu. W pokonanym polu pozostawiły wszystkie przemyskie szkoły: ILO, ZSEiO, ZSUHiG, CKUiZ Nr2 oraz ZSSalezjańskich.

Piłkarki ręczne w rozgrywkach rejonowych uległy tylko Zespołowi Szkół z Jarosławia i awansowały do następnego etapu, czyli półfinału wojewódzkiego, w którym niestety musiały uznać wyższość przeciwniczek i zajęły 4 miejsce.