sport

(!) Komunikat dla kandydatów do klasy mistrzostwa sportowego (1c - rok szkolny 2019/2020)

Komunikat dla kandydatów do klasy mistrzostwa sportowego

Informuję wszystkich kandydatów, którzy wybrali klasę mistrzostwa sportowego, że z godnie z procedurami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej w poniedziałek 27.05.2019r. o godzinie 15:00 odbędzie się test sprawnościowy.

Zawody rejonowe w indywidualno-drużynowych biegach przełajowych

4 kwietnia 2019 r. w Przemyślu odbyły się Zawody Rejonowe w  indywidualno – drużynowych biegach przełajowych w ramach Licealiady. Uczennice naszej szkoły wywalczyły drużynowo Imiejscew rejonie i awansowały do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 25 kwietnia w Pustyni.

Drużyna wystąpiła w składzie:

Sukcesy naszych siatkarek!

28 stycznia 2019 roku, w Jarosławiu odbyły się zawody rejonowe w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Szkolne wyjście na narty!

W czwartek 24.01.2019 r. jako najwięksi w naszej szkole fani białego szaleństwa, spędziliśmy dzień na przemyskim stoku. Pod opieką pana prof. Tomasza Skowronka oraz pana prof. Jacka Stysia doskonaliliśmy swoje umiejętności narciarskie. Zarówno pogoda jak i warunki śniegowe były znakomite, a trasy dobrze przygotowane. Oczywiście nie zabrakło dobrej zabawy i śmiechu. Całe wyjście przebiegało w świetnej atmosferze, za co serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży szkolnej, oraz opiekunom.

Sukces na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych!

24 Października 2018 r. w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do grona dwunastu najlepszych ekip na Podkarpaciu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły, które w eliminacjach powiatowych i rejonowych nie miały sobie równych. Zawody przeprowadzono w bardzo trudnych warunkach pogodowych (wiatr, deszcz, a nawet grad).Po niesamowitej walce z bardzo mocną konkurencją dziewczyny zajęły V miejscew województwie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla całej drużyny!

Drużyna wystąpiła w składzie:

Dzień Języka Angielskiego

Dzień Języka Angielskiego w II LO!

Miło nam poinformować, że 31 października 2018 zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Działo się naprawdę dużo, a zaangażowanie młodzieży było godne podziwu! Dużo wcześniej, w ramach przygotowań do wydarzenia przeprowadziliśmy konkurs na plakat najlepiej promujący Dzień Języka Angielskiego. Chętni uczniowie przygotowali swe prace na lekcjach informatyki pod opieką pani Małgorzaty Soboń. Wybór zwycięzców nie był łatwy. Nagrodziliśmy:

1918 – Razem dla Niepodległej

W dniu 5 października  dwudziestoosobowa grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w biegu „1918 –Razem dla Niepodległej”, zorganizowanym przez Państwową Wyższą  Szkołę Wschodnioeuropejską w Przemyślu. Przed startem wszyscy uczestnicy biegu  odbyli krótką lekcję historii  przeprowadzoną przez  wykładowcę  uczelni Pana  Lucjana Faca. Start biegu odbył się  obok  siedziby szkoły ,a meta  na obiektach  MKS Juvenia. Trasa liczyła 1918 metrów.

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl mistrzami Polski do lat 18

Po pięciu dniach zmagań na przemyskiej hali, drużyna Hensfortu Przemyśl zdobyła tytuł mistrzów Polski  w koszykówce mężczyzn do lat 18. Zawodnicy z naszej szkoły, pod wodzą trenera Pana Daniela Puchalskiego, pokonali w swojej grupie drużyny z: Wrocławia (100:73), Warszawy (103:76) i Gdyni (75:72). W półfinale nasza drużyna spotkała się z zespołem z Sopotu, wygrywając (78:76). W finale turnieju, zawodnicy Hensfortu ponownie podjęli walkę z Asseco Gdynia. Po emocjonującym spotkaniu na tablicy widniał wynik 64:61, co oznaczało zwycięstwo przemyskich koszykarzy.

Finał MP juniorów w koszykówce

W dniach 16-20 maja, na przemyskiej hali POSiR odbędą się finały mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Osiem najlepszych polskich drużyn będzie rywalizowało w dwóch 4-zespołowych grupach.  Drużyna Hensfortu Przemyśl, reprezentowana w całości przez naszych uczniów, w pierwszym etapie zawodów, rozegra grupowe mecze z drużynami: Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Asseco Gdynia. W sobotę odbędą się półfinały i mecze o miejsca 5-8.

Awans reprezentacji II LO dziewcząt i chłopców do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych!

9 kwietnia odbyły się powiatowe, a 13 kwietnia rejonowe zawody w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w pierwszych, jak i w drugich zawodach dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Kolbuszowej.