Sport i turystyka

Sukces na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych!

24 Października 2018 r. w Kolbuszowej odbyły się Finały Wojewódzkie w sztafetowych biegach przełajowych. Do grona dwunastu najlepszych ekip na Podkarpaciu zakwalifikowały się uczennice naszej szkoły, które w eliminacjach powiatowych i rejonowych nie miały sobie równych. Zawody przeprowadzono w bardzo trudnych warunkach pogodowych (wiatr, deszcz, a nawet grad).Po niesamowitej walce z bardzo mocną konkurencją dziewczyny zajęły V miejscew województwie. Wielkie gratulacje i podziękowania dla całej drużyny!

Drużyna wystąpiła w składzie:

Integracja klasy 1f na połoninach czyli "rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady"

19 września klasa 1f wraz z wychowawcą panią Ewą Zabawską i panem Aleksandrem Partyńskim wyruszyła na wycieczkę na Bieszczadzkie Połoniny. Z Przemyśla wyjechaliśmy we wczesnych godzinach porannych aby już o około godziny 10 móc zacząć wędrówkę i podziwiać przepiękne krajobrazy miejsca wyjątkowego dla Podkarpacia – Połoniny Wetlińskiej. Nasza trasa miała swój początek na Przełęczy Wyżnej. Początkowo szlak prowadził  polną ścieżką, w pełnym słońcu. Już około godziny 11 temeperatura wynosiła ponad 30°C !

Wycieczka klasy 1e

7-8 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1e wraz z wychowawcą panią Ewą Pilip udali się na wycieczkę klasową, która miała na celu integrację oraz wypoczynek. Klasa wybrała się nad Jezioro Solińskie, czyli miejsce wyjątkowe dla Podkarpacia i chętnie odwiedzane przez turystów. Pierwszym punktem wyprawy był przejazd drezynami rowerowymi w Uhercach Mineralnych, który dostarczył pozytywnych wrażeń. Następnie młodzież zwiedzała zaporę. Od przewodnika dowiedzieli się m.in. o tym, że zapora mierzona od fundamentów ma aż 82 metry wysokości. Zwiedzanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.

Wycieczka klasy II A do Budapesztu

W dniach od 5 do 8 czerwca 2018 r. 32 uczniów klasy IIA wybrało się na 4 dniową wycieczkę do Budapesztu.Opiekę nad młodzieżą sprawowali: wychowawca - pani prof. Jolanta Saj, pani prof. Ewa Godzień i ks. prof. Krzysztof Żyła.
Bardzo ciekawy i ambitny program wyprawy opracowany przez uczniów i wychowawcę, pozwolił zwiedzić najpiękniejsze zabytki i atrakcje tej naddunajskiej stolicy, poznać jej historię, zakosztować węgierskiej kuchni oraz odpocząć po całorocznych trudach.

Wycieczka klasy 2e do Pragi

W dniach 12-15.06.2018 r. uczniowie klasy 2e wraz z opiekunami: p. Justyną Tomaszek, p. Ewą Zabawską oraz p. Klaudiuszem Bartnickim wyruszyli na podbój świata. Przygodę rozpoczęli  od odwiedzenia największego i najstarszego polskiego planetarium, które znajduje się w Chorzowie.

Rajd na Kalwarię Pacławską

30 maja 2018r., w ramach obchodów 100-lecia niepodległości państwa polskiego, odbył się czternasty,  pieszy rajd na oddaloną od Przemyśla o niemal 30km, Kalwarię Pacławską. Uczniowie II LO i Gimnazjum Morawa wraz z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły, wędrowali szlakiem Jana Pawła II przez malownicze tereny Pogórza Przemyskiego. W całe to wydarzenie było zaangażowanych ponad 180 osób, co pokazuje entuzjastyczne nastawienie w stosunku do aktywności pozaszkolnej całej społeczności naszego liceum.

Niedźwiadki Hensfort Przemyśl mistrzami Polski do lat 18

Po pięciu dniach zmagań na przemyskiej hali, drużyna Hensfortu Przemyśl zdobyła tytuł mistrzów Polski  w koszykówce mężczyzn do lat 18. Zawodnicy z naszej szkoły, pod wodzą trenera Pana Daniela Puchalskiego, pokonali w swojej grupie drużyny z: Wrocławia (100:73), Warszawy (103:76) i Gdyni (75:72). W półfinale nasza drużyna spotkała się z zespołem z Sopotu, wygrywając (78:76). W finale turnieju, zawodnicy Hensfortu ponownie podjęli walkę z Asseco Gdynia. Po emocjonującym spotkaniu na tablicy widniał wynik 64:61, co oznaczało zwycięstwo przemyskich koszykarzy.

VIII Turniej Musztry Strzeleckiej

15 maja br. przemyscy strzelcy wzięli udział w VIII Turnieju Musztry Strzeleckiej w Rzeszowie, zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 2021. W turnieju udział wzięło 9 pododdziałów, ocenianych przez zawodowych oficerów z 1 batalionu 21 BSP. Nasza JS 2009 zajęła czwarte miejsce.

Finał MP juniorów w koszykówce

W dniach 16-20 maja, na przemyskiej hali POSiR odbędą się finały mistrzostw Polski juniorów w koszykówce. Osiem najlepszych polskich drużyn będzie rywalizowało w dwóch 4-zespołowych grupach.  Drużyna Hensfortu Przemyśl, reprezentowana w całości przez naszych uczniów, w pierwszym etapie zawodów, rozegra grupowe mecze z drużynami: Śląska Wrocław, Polonii Warszawa i Asseco Gdynia. W sobotę odbędą się półfinały i mecze o miejsca 5-8.

Awans reprezentacji II LO dziewcząt i chłopców do finału wojewódzkiego Licealiady w biegach przełajowych!

9 kwietnia odbyły się powiatowe, a 13 kwietnia rejonowe zawody w indywidualno – drużynowych biegach przełajowych.

W klasyfikacji drużynowej zarówno w pierwszych, jak i w drugich zawodach dziewczęta z naszej szkoły zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce. Obie reprezentacje awansowały do finałów wojewódzkich, które odbędą się 23 kwietnia 2018 r. w Kolbuszowej.