II Liceum Ogólnokształcące

im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu

strzelec

150 rocznica urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego

5 grudnia br. obchodziliśmy 150 rocznicę urodzin Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, postaci wielce zasłużonej dla odzyskania niepodległości przez nasz kraj, i której nie trzeba nikomu chyba przedstawiać. Obchody odbywały się w wielu miastach Polski, a także i poza Polską, mi. in. tam, gdzie "spoczywa Matka i Serce Syna", czyli na starym cmentarzu na Rossie w Wilnie.

Przysięga Żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej

W  niedzielę 24.09.2017 r., na przemyskim Rynku uroczystą przysięgę złożyli Żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk Łukasza Cieplińskiego, a wśród nich trzech kolejnych naszych strzelców. Uroczystość rozpoczęła msza św.

78 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę

W dniu 17.09.2017 r., nasi strzelcy wzięli aktywny udział w Uroczystościach Patriotycznych przy Pomniku poświęconym Zesłańcom Sybiru i Ofiarom Katynia, upamiętniających 78 rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, oraz Dzień Sybiraka. Uroczystości rozpoczęły się przy Grobie Katyńskim znajdującym się na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu, a następnie w kościele OO.

Obchody 98. rocznicy śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli

Jak co roku, 7 marca o godz. 12:00, nasi przemyscy strzelcy wzięli udział w uroczystej mszy świętej w kościele farnym pw. św. Wojciecha w Rzeszowie, odprawionej przez JE bp Jana Wątrobę, a podczas której miało miejsce przyrzeczenie „Orląt” Związku Strzeleckiego. 

„ZAPAL ZNICZ WYWIEZIONYM”

W sobotę, 11 lutego, na nieczynnej rampie kolejowej w dzielnicy Przemyśl - Bakończyce odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary sowieckich deportacji Polaków na Sybir. W zapalaniu i układaniu zniczy pomagali przemyscy strzelcy.

XII Andrzejkowy Marsz na Orientację

Nasi strzelcy 26.11.2016 r. wzięli udział w XII Andrzejkowym Marszu na Orientację, który odbył się w lasach miejscowości Świerczów k/Kolbuszowej. Uczestnicy oprócz orientowania mapy w nieznanym sobie terenie, musieli również wykonać 6 zadań po dotarciu na wyznaczone punkty, a były to zadania tj:

1. sztafeta „koperta” 5x5
2. pokonywanie terenu skokiem 10 m, czołganiem 20 m, skokiem 10m
3. transport skrzynki amunicyjnej
4. rzut granatem 
5. strzelanie z broni pneumatycznej
6. sztafeta „orientacji”

Mościska - pogrzeb polskich żołnierzy poległych w 1939 r.

Przemyscy strzelcy 25.11.2016 r. wzięli udział w uroczystym pogrzebie 27 polskich żołnierzy, poległych w rejonie Lwowa we wrześniu 1939 roku. Pogrzeb odbył się w Mościskach. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w lokalnym kościele. Następnie kondukt żałobny udał się na miejscowy cmentarz, gdzie po modlitwach, przemówieniach i salwie honorowej dokonano pochówku w/w żołnierzy września '39 roku.

Szkolenie medyczne z żołnierzami 5 BSP

15 listopada nasi strzelcy mieli okazję przejść szkolenie medyczne prowadzone przez żołnierzy instruktorów z 5 batalionu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. W trakcie zajęć uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej polegającej na opatrywaniu ran i wykonywaniu RKO, a także zapoznali się z wyposażeniem profesjonalnych apteczek medycznych używanych obecnie w Wojsku Polskim.

Szkolenie ogniowe - strzelanie nr 1

W dniu 13.11.2016 r. przemyscy strzelcy mieli okazję sprawdzić się na strzelnicy w ramach szkolenia ogniowego. Do dyspozycji mieli m. in. takie modele broni długiej, jak RPK, CZ 858 i M4, oraz krótkiej typu Glock oraz CZ. Starsi strzelcy tym samym mogli zaliczyć jeden z punktów egzaminu unitarnego, młodsi mieli zaś okazję zapoznać się z obsługą broni oraz oddać pierwsze w swoim życiu strzały z broni bojowej.

Święto Niepodległości

W dniu 11.11.2016r. nasi strzelcy, jak co roku, wzięli udział w uroczystościach miejskich z okazji  Narodowego Święta Niepodległości.

Strony