teatr

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... "Dziady: Noc Pierwsza" Teatru Wierszalin

W ostatni poniedziałek, 29 października 2018 r. nasza grupa teatralna z II LO, pod opieką Pana Rafała Paśko, miała okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Dziady: Noc Pierwsza" zaprezentowany przez Teatr Wierszalin. Spektakl jest częścią projektu Teatr Polska, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. "Dziady: Noc Pierwsza" obejrzeliśmy w centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Kamishibai - uczestniczymy w projekcie "Teatr ze Skrzynki" Podkarpackiej Edukacji Kulturowej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest partnerem w projekcie Bardzo Młoda Kultura Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Projekt obejmuje warsztaty oraz edukację z zakresu teatru obrazkowego kamishibai wywodzącego się z Japonii. Całość zwieńczy festiwal, podczas którego uczestnicy zaprezentują wypracowane formy kamishibai. O przedsięwzięciu można przeczytać na stronie www.opowiadajzkamishibai.wordpress.com. Koordynatorem jest Centrum Kulturalne z Przemyśla. Finał projektu odbędzie się w październiku.

Uczennica II LO w spektaklu o Reni Spiegel

Przemyskie Centrum Kulturalne wystawiło w poniedziałek, 21 marca tego roku, spektakl oparty o pamiętniki przemyskiej Żydówki, Reni Spiegel. Wzięła w nim udział także uczennica naszej szkoły, Klaudia Wiśniowska, która jest członkiem zespołu teatralnego "Garderoba" jako jedyna aktorka w tej grupie z II LO. O spektaklu będzie pisał w kwietniu New York Times.

Uczniowie i nauczyciele II LO wystawiają spektakl na motywach „LALKI” Bolesława Prusa

Uczniowie klasy 3f: Karol Wróbel i Dawid Tas oraz nauczyciel Rafał Paśko wraz z Anetą Mistelską jako przedstawiciele Teatru S.A.N.  30 października 2015 r. wystąpili na scenie Zamku Kazimierzowskiego w nowoczesnej wersji „Lalki” Bolesława Prusa. W spektaklu wystąpiła również uczennica klasy 3f Katarzyna Mielnikiewicz (śpiew) oraz uczennica I LO Jori Gerula (taniec). Sztuka powstała w ramach projektu „Eden sztuki – od juniora do seniora”, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”.

SŁOMIANKOWO

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami TV PODKARPACKIEJ o bajce wystawionej przez klasę 2f.

Klasa 2 f na scenie Teatru Fredreum

19 kwietnia 2015r. w Teatrze Fredreum odbyła się premiera bajki „Słomiankowo”. Autorem scenariusza i reżyserem jest Monika Maciewicz. Na scenie wystąpili: Klaudia Wiśniowska, Marta Dyrkacz, Kamila Hamryszczak, Katarzyna Mielnikiewicz, Kamila Ochalska, Paulina Nodżak (odpowiedzialna również za stronę techniczną), Magdalena Wysocka, Karol Wróbel, Dawid Tas, Piotr Piasecki, Wiktor Kowal – uczniowie 2 klasy medialnej.