teatr

Sukcesy grupy teatralnej z II LO

Grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego im. prof. Kazimierza Morawskiego zdobywa I Nagrodę na VIII Podkarpackich Spotkaniach Teatralnych Zwierciadła w Rzeszowie. Zespół został nagrodzony za spektakl "W" w reżyserii nauczyciela Rafała Paśko, na podstawie tekstów Joanny Papuzińskiej i Michała Rusinka. Oprócz statuetki zespół otrzymał również nominację do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się w czerwcu w Lublinie.

II LO z główną nagrodą podczas tegorocznych "Zwierciadeł"!

Podczas VIII Podkarpackich Spotkań Teatralnych "Zwierciadła" nasza grupa teatralna otrzymała nagrodę główną, statuetkę ,,Zwierciadło” oraz nominację do czerwcowego finału w Lublinie. Uznanie Jury zddobyła miniatura teatralna pt. "W". Grupa otrzymała tez wyróżnienie publiczności. Niebawem obszerna relacja z całotygodniowych zmagań teatralnych naszej młodzieży.

Gratulujemy!

Zapraszamy na warsztaty z Teatroteki Szkolnej.

Zapraszamy nauczycieli, bibliotekarzy, pedagogów, instruktorów teatralnych, osoby prowadzące kółka teatralne do udziału w bezpłatnych warsztatach: Jak wykorzystać pedagogikę teatru w szkole? Warsztaty odbędą się 28 marca 2019 r. w II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu w godzinach: 15.00 - 18.00. Zajęcia prowadzą pracownicy Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Zgłoszenia na warsztaty proszę przesyłać do 18 marca 2019 r.

Dziady.II w wykonaniu uczniów II LO finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru"

29 listopada na scenie Zamku Kazimierzowskiego został wystawiony spektakl Dziady.II. Był on finałem projektu "Teatr dla młodych, młodzi dla teatru", w którym brała udział młodzież przemyskich szkół (II LO, I LO, Gimnazjum MORAWA). Na scenie zobaczyliśmy grupę teatralną II LO. Dla niektórych uczniów był to debiut na dużej, profesjonalnej scenie Zamku Kazimierzowskiego.

Ciemno wszędzie, głucho wszędzie... "Dziady: Noc Pierwsza" Teatru Wierszalin

W ostatni poniedziałek, 29 października 2018 r. nasza grupa teatralna z II LO, pod opieką Pana Rafała Paśko, miała okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. "Dziady: Noc Pierwsza" zaprezentowany przez Teatr Wierszalin. Spektakl jest częścią projektu Teatr Polska, którego celem jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększanie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. "Dziady: Noc Pierwsza" obejrzeliśmy w centrum Kulturalnym w Przemyślu.

Kamishibai - uczestniczymy w projekcie "Teatr ze Skrzynki" Podkarpackiej Edukacji Kulturowej

Miło nam poinformować, że nasza szkoła jest partnerem w projekcie Bardzo Młoda Kultura Podkarpacka Edukacja Kulturowa. Projekt obejmuje warsztaty oraz edukację z zakresu teatru obrazkowego kamishibai wywodzącego się z Japonii. Całość zwieńczy festiwal, podczas którego uczestnicy zaprezentują wypracowane formy kamishibai. O przedsięwzięciu można przeczytać na stronie www.opowiadajzkamishibai.wordpress.com. Koordynatorem jest Centrum Kulturalne z Przemyśla. Finał projektu odbędzie się w październiku.

Uczennica II LO w spektaklu o Reni Spiegel

Przemyskie Centrum Kulturalne wystawiło w poniedziałek, 21 marca tego roku, spektakl oparty o pamiętniki przemyskiej Żydówki, Reni Spiegel. Wzięła w nim udział także uczennica naszej szkoły, Klaudia Wiśniowska, która jest członkiem zespołu teatralnego "Garderoba" jako jedyna aktorka w tej grupie z II LO. O spektaklu będzie pisał w kwietniu New York Times.

Uczniowie i nauczyciele II LO wystawiają spektakl na motywach „LALKI” Bolesława Prusa

Uczniowie klasy 3f: Karol Wróbel i Dawid Tas oraz nauczyciel Rafał Paśko wraz z Anetą Mistelską jako przedstawiciele Teatru S.A.N.  30 października 2015 r. wystąpili na scenie Zamku Kazimierzowskiego w nowoczesnej wersji „Lalki” Bolesława Prusa. W spektaklu wystąpiła również uczennica klasy 3f Katarzyna Mielnikiewicz (śpiew) oraz uczennica I LO Jori Gerula (taniec). Sztuka powstała w ramach projektu „Eden sztuki – od juniora do seniora”, Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK”.

SŁOMIANKOWO

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami TV PODKARPACKIEJ o bajce wystawionej przez klasę 2f.

Klasa 2 f na scenie Teatru Fredreum

19 kwietnia 2015r. w Teatrze Fredreum odbyła się premiera bajki „Słomiankowo”. Autorem scenariusza i reżyserem jest Monika Maciewicz. Na scenie wystąpili: Klaudia Wiśniowska, Marta Dyrkacz, Kamila Hamryszczak, Katarzyna Mielnikiewicz, Kamila Ochalska, Paulina Nodżak (odpowiedzialna również za stronę techniczną), Magdalena Wysocka, Karol Wróbel, Dawid Tas, Piotr Piasecki, Wiktor Kowal – uczniowie 2 klasy medialnej.